"Подарунок для Росії". Сенатори-демократи закликали Трампа не виходити з договору про ліквідацію ракет із РФ
Рішення про вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності відверне увагу від "зловмисної діяльності Росії" і дасть змогу Москві розгортати свою ядерну зброю у Європі, заявили сенатори-демократи у зверненні до президента США Дональда Трампа.
Група сенаторів-демократів висловила "серйозну занепокоєність" президентові США Дональду Трампу у зв'язку з наміром Білого дому в односторонньому порядку розірвати договір із Росією про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД). Лист опубліковано 3 грудня на сайті сенатського комітету з міжнародних справ.
"Ми розуміємо, що мета – змусити Росію припинити порушувати ДРСМД, але раптове рішення адміністрації про вихід в однобічному порядку є політичним і геостратегічним подарунком для Росії", – заявили автори листа сенатори Марк Ворнер, Боб Менендес і Джек Рід.
У листі вони наголошують, що рішення про вихід США з договору відверне увагу від "зловмисної діяльності Росії" й дасть змогу Москві розгортати свою ядерну зброю у Європі.
Сенатори наголошують, що світові не потрібна нова гонка озброєнь.
"Ми наполегливо закликаємо вас і вашу адміністрацію взаємодіяти з Конгресом щодо наслідків цього кроку для стратегічної стабільності й наших відносин із європейськими та азійськими союзниками. Ми також просимо вас знову розглянути важливість контролю над озброєннями в контексті національної та міжнародної безпеки", – ідеться в листі, адресованому Трампу.
Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності підписали у 1987 році генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган. Угода забороняла сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 до 5,5 тис. км, їх випробування і розгортання.
Наприкінці червня 2017 року група американських конгресменів-республіканців виступила з пропозицією про вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності через те, що його не дотримується Росія.
20 жовтня 2018 року президент США Дональд Трамп повідомив, що США вийдуть із Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності.
Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон підкреслив, що загрозою є не вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності, а наявність російських ракет на європейській території.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що якщо після виходу США з договору американські ракети середньої та меншої дальності буде доправлено у Європу, то Росія "повинна буде відповісти дзеркально".