Політолог Бузаров: У разі військової ескалації Китай може допомогти КНДР так само, як РФ діє на Донбасі
У разі війни між КНДР і західними країнами Китай може відправити своїх військових до Північної Кореї, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог і сходознавець Андрій Бузаров.
Ні США, ні Китай, ні Росія не мають можливості контролювати ядерну програму Північної Кореї, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог і сходознавець Андрій Бузаров.
"У багатьох питаннях КНДР діє хаотично. І головна проблема для США, РФ і Китаю полягає в тому, що ніхто не може контролювати північнокорейську ядерну програму. Вона становить реальну загрозу практично всьому світу. Є два варіанти розвитку ситуації – військовий і дипломатичний. Останній не дав жодних результатів. Питання залишається невирішеним, оскільки немає впевненості в тому, що КНДР припинить розроблення ядерної зброї. Військовий шлях украй небезпечний. Він призведе до другої корейської війни та серйозних геополітичних зіткнень. І якщо Трамп (президент США Дональд Трамп. – "ГОРДОН") зважиться на превентивний військовий удар, це може сильно погіршити відносини США і Китаю. Історично Пекін є союзником КНДР і пасивно на такі дії Вашингтона він дивитися не буде", – зазначив Бузаров.
Він акцентував на тому, що Китай виступає за дипломатичне вирішення північнокорейського питання.
"У китайській пресі публікують заяви МЗС Китаю про те, що питання із КНДР потрібно вирішувати суто дипломатичним шляхом. Пекін виступає гарантом відновлення шестисторонніх переговорів (переговори щодо ядерної програми КНДР за участю Китаю, США, Росії, Південної Кореї та Японії. – "ГОРДОН"), щоб уникнути воєнного сценарію. У КНДР тоталітарна система, яка значною мірою тримається на страху. І свій зовнішньополітичний курс влада Північної Кореї грамотно використовує всередині країни. Вона демонструє населенню, що США і Захід загалом – це ворог: мовляв, ми хороші, а західні країни – погані", – наголосив політолог.
Він не відкидає, що Захід може ввести санкції проти Китаю, якщо той надасть Північній Кореї військову допомогу.
"Ніхто у світі вже не сумнівається, що у КНДР є ядерна зброя. У цьому вся складність. Трамп акцентує, що саме Китай винний у ситуації, що склалася на Корейському півострові. У разі військової ескалації Китай може допомогти КНДР так само, як РФ діє на Донбасі: відправити туди своїх військових, але публічно заперечувати цей факт. Захід, насамперед США, може ввести санкції проти Китаю, якщо той надасть військову допомогу КНДР. Північна Корея свідомо затягує переговори, і інші країни не можуть на неї вплинути. Ні економічно, ні дипломатично. Залишається тільки воєнний сценарій, який призведе до серйозного загострення", – резюмував Бузаров.
Північнокорейський лідер Кім Чен Ин неодноразово заявляв, що країна нарощуватиме ударний ядерний потенціал для атак на американські цілі.
Зокрема, 4 липня провели запуск балістичної ракети "Хвасон-14", яка впала у виключній морській економічній зоні Японії. У США заявили, що запущена ракета здатна долетіти до Аляски.
Ще один запуск "Хвасон-14" відбувся 28 липня. У Пхеньяні його назвали успішним.
5 серпня Рада Безпеки ООН одноголосно схвалила резолюцію, що передбачає введення додаткових санкцій проти КНДР. У Північній Кореї у відповідь заявили, що не відмовляться від ядерної зброї.
8 серпня видання The Washington Post повідомило, що розвідка США має у своєму розпорядженні дані про готовність Пхеньяна оснащувати свої міжконтинентальні балістичні ракети ядерними боєголовками.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Північній Кореї не варто більше погрожувати США. "Вони зіткнуться з нашим вогнем, із нашою люттю та безпрецедентною потужністю", – зазначив він. У відповідь КНДР пригрозила США ударом по острову Гуам.
За даними телеканала NBC News, Пентагон підготував план превентивного удару по пускових майданчиках у КНДР.
11 серпня Трамп заявив, що військове рішення у зв'язку із ситуацією навколо Північної Кореї готове.