Політолог Соловей: Лише 20% громадян уважають РФ великою, інші порівнюють велич зі своїм матеріальним становищем
Нарощування в Росії ура-патріотичної та мілітаристської риторики вже нездатне погасити невдоволення громадян, уважає російський історик і політолог Валерій Соловей.
Кремль не зможе збільшити свій рейтинг завдяки ура-патріотичній і мілітаристській риториці, як це було у 2014 році після анексії Криму. Таку думку висловив доктор історичних наук, професор і завідувач кафедри зв'язків із громадськістю Московського державного інституту міжнародних відносин (МДІМВ) Валерій Соловей в інтерв'ю порталу Siapress.
"Компенсаторна пропаганда втратила свою силу до початку 2016 року. Далі відбувалася інерція, а зараз і вона припиняється. Лише 20% громадян уважають Росію великою державою, інші порівнюють велич зі своїм матеріальним становищем і бачать, що ніяка ця держава не велика, що головні проблеми – усередині, а не зовні. Перевернути суспільні настрої, як це трапилося у 2014 році, уже не вдасться", – підкреслив він.
Політолог додав, що соціальний контракт між владою та росіянами було остаточно зруйновано підвищенням пенсійного віку.
"Пенсійна реформа виявилася тим Рубіконом, за яким навіть ідіотам стало зрозуміло, що влада має намір забезпечувати функціонування держави та її амбіцій за рахунок населення", – підсумував Соловей.
Після пенсійної реформи в Росії рейтинг президента РФ і керівної партії впав. За даними опитування, проведеного Фондом "Общественное мнение" у вересні, якби вибори до Держдуми РФ відбулися найближчими вихідними, за "Единую Россию" проголосував би тільки 31% росіян, а за президента Володимира Путіна – 45% респондентів (на виборах 2016 року за "Единую Россию" віддали свої голоси 54,2% виборців, на виборах 2018 року Путіна підтримало 76,69% росіян).
За даними жовтневого опитування холдингу "Ромир", із 2012-го до 2018 року кількість росіян, які ні в чому собі не відмовляють, скоротилася практично вдвічі – із 15% до 8%.