Помпео обговорив убивство Сулеймані із главами МЗС Німеччини, Великобританії та Китаю
У телефонній розмові з міністрами закордонних справ Німеччини, Великобританії та КНР державний секретар США Майк Помпео заявив про готовність Сполучених Штатів до деескалації після вбивства командира іранського елітного підрозділу "Аль-Кудс" Корпусу вартових ісламської революції генерал-майора Касема Сулеймані.
Держсекретар США Майк Помпео заявив, що обговорив ситуацію з ліквідацією американськими військовими командира іранського елітного підрозділу "Аль-Кудс" Корпусу вартових ісламської революції генерал-майора Касема Сулеймані з міністрами закордонних справ Німеччини та Великобританії.
"Поговорив із [главою МЗС Німеччини] Гайко Маасом щодо рішення [президента США] Дональда Трампа вдатися до оборонних дій і ліквідувати Касема Сулеймані. ФРН теж стурбована постійними воєнними провокаціями з боку іранського режиму. США, як і раніше, налаштовані на деескалацію", – написав Помпео у своєму Twitter.
У розмові із главою британського МЗС Домініком Раабом він подякував союзникам за підтримку.
Помпео також розповів про телефонну розмову на тему ліквідації Сулеймані із главою зовнішньополітичного відомства Китаю Ян Цзечі.
У ніч на 3 січня США завдали ракетного удару по міжнародному аеропорту Багдада в Іраку. Унаслідок атаки загинув генерал-майор Касем Сулеймані – командувач іранського елітного підрозділу "Аль-Кудс" Корпусу вартових ісламської революції.
Разом із ним загинув заступник командувача Сил народної мобілізації Іраку (які підтримують Іран) Абу Махді аль-Мухандіс.
У Пентагоні заявили, що ліквідацію Сулеймані було проведено за вказівкою президента США Дональда Трампа. США вважають КВІР терористичною організацією, а Сулеймані – причетним до атак на посольства та військові бази США.
В Ірані пригрозили США "суворою помстою" за смерть генерала Сулеймані.
За даними іранських дипломатів, окрім Сулеймані та аль-Мухандіса, загинуло ще 10 людей, серед них – охоронці Сулеймані й попутники.