Помпео: Перспективи денуклеаризації Північної Кореї зменшаться, якщо не дотримуватися санкційного режиму
КНДР намагається обійти світові санкції, заявив державний секретар США Майк Помпео.
Міжнародна спільнота має продовжувати тиск на Північну Корею, щоб домогтися її відмови від ядерної зброї, заявив журналістам у Нью-Йорку державний секретар США Майк Помпео, повідомляє 21 липня "Голос Америки".
За словами Помпео, "суворе виконання санкцій критично важливе", щоб досягти денуклеаризації.
Держсекретар додав, що "перспективи успішної денуклеаризації Північної Кореї зменшаться, якщо не дотримуватися санкційного режиму".
Він також заявив, що КНДР намагається обійти санкції, зокрема у сфері постачання палива.
Із 2006 року Північна Корея здійснила шість випробувань ядерної зброї і десятки запусків балістичних ракет. Проти країни ввели санкції США, Євросоюз і низка країн, обмежувальні заходи неодноразово розширювали.
12 червня в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера КНДР Кім Чен Ина. За підсумками американсько-північнокорейського саміту, який відбувся того самого дня, було підписано угоду: Вашингтон пообіцяв надати КНДР гарантії безпеки, а Пхеньян підтвердив прихильність до повної денуклеаризації Корейського півострова.
13 червня глава Білого дому заявив, що ядерної загрози з боку КНДР більше немає.
21 червня міністр оборони США Джеймс Меттіс зазначив, що Пхеньян ще не почав робити кроки щодо реалізації програми ядерного роззброєння.
22 червня Трамп продовжив економічні санкції проти КНДР ще на рік.
На переговорах у Пхеньяні 6–7 липня представники США та Північної Кореї створили робочі групи, які будуть контролювати процес денуклеаризації Корейського півострова.
На початку липня державне північнокорейське агентство ЦТАК із посиланням на джерело повідомило, що результати переговорів між офіційними особами КНДР і державним секретарем США Майком Помпео "вкрай тривожні".