Помпео повідомив, що США хочуть домогтися ядерного роззброєння КНДР до завершення президентського строку Трампа
Американська влада не допустить, щоб процес денуклеаризації Корейського півострова "тягнувся нескінченно", запевнив держсекретар США Майк Помпео. У червні після переговорів із лідером КНДР Кім Чен Ином президент США Дональд Трамп заявляв, що ядерної загрози з боку Пхеньяна більше немає.
Адміністрація президента США Дональда Трампа має намір домогтися повного ядерного роззброєння КНДР до закінчення його повноважень у 2021 році. Про це 25 липня держсекретар США Майк Помпео заявив у комітеті із закордонних справ Сенату. Слухання транслював "Голос Америки".
За словами глави Держдепу, американська влада не допустить, аби процес денуклеаризації Корейського півострова "тягнувся нескінченно".
Помпео пояснив, що веде "дуже складні" переговори з представниками Пхеньяна і не буде ділитися їх подробицями в публічному форматі.
Водночас держсекретар запевнив, що влада КНДР погодилася на "повний спектр заходів" із денуклеаризації.
12 червня в Сінгапурі пройшла зустріч президента США Дональда Трампа і лідера КНДР Кім Чен Ина. За підсумками американсько-північнокорейського саміту, який відбувся того самого дня, було підписано угоду: Вашингтон пообіцяв надати КНДР гарантії безпеки, а Пхеньян підтвердив прихильність до повної денуклеаризації Корейського півострова.
13 червня Трамп заявив, що ядерної загрози з боку КНДР більше немає.
21 червня міністр оборони США Джеймс Меттіс зазначив, що Пхеньян ще не почав робити кроків із реалізації програми ядерного роззброєння.
На переговорах у Пхеньяні 6–7 липня представники США та Північної Кореї створили робочі групи, які контролюватимуть процес денуклеаризації Корейського півострова.