Понад 100 американських військових постраждало під час ракетної атаки Ірану в січні – Reuters
Пентагон повідомляв про 64 випадки черепно-мозкових травм під час обстрілу американських авіабаз в Іраку. Джерела Reuters стверджують, що постраждалих набагато більше, оскільки симптоми виявляються не відразу.
Понад 100 американських солдатів постраждало під час ракетної атаки Ірану на військові бази в Іраку в ніч на 8 січня. У них діагностували черепно-мозкові травми, повідомляє агентство Reuters із посиланням на джерело.
Офіційно Пентагон не підтверджував такої кількості постраждалих. 30 січня спікер відомства заявив, що зафіксовано 64 випадки ЧМТ, інформував телеканал NBC News.
За словами співрозмовника Reuters, солдати скаржаться на головний біль, запаморочення, чутливість до світла і нудоту. Ці симптоми виявляються не відразу після травми; окрім того, затримка з передаванням даних зумовлена процедурою, яка діє у військах.
Чиновники Пентагону неодноразово заявляли, що не намагалися звести до мінімуму або приховати інформацію про струси мозку після ракетної атаки. Джерело агентства припускає, що нові дані буде озвучено найближчим часом.
У ніч на 8 січня іранський Корпус вартових ісламської революції повідомив про обстріл американської авіабази Аль-Асад в Іраку. Операцію, під час якої випущено "десятки ракет", в Ірані назвали "Мученик Сулеймані". Пізніше в Пентагоні повідомили, що ракетного обстрілу зазнала також військова база в іракському місті Ербіль.
Президент США Дональд Трамп повідомив, що жоден американський військовий не постраждав. Потім у Пентагоні повідомили про 11 контужених.
Дії Ірану були відповіддю на вбивство командира елітного підрозділу КВІР "Аль-Кудс" генерал-майора Касема Сулеймані. Він загинув у ніч на 3 січня внаслідок ракетного удару США по міжнародному аеропорту Багдада в Іраку.
У Пентагоні заявили, що Сулеймані вбили за вказівкою президента Трампа. США вважають КВІР терористичною організацією, а Сулеймані – причетним до атак на американське посольство та військові бази США в Іраку.
За кілька годин після ракетної атаки іранська ракета збила пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", який вилітав з аеропорту Тегерана.