Порошенко заявив, що Україна готова допомогти США в реалізації нової стратегії щодо Афганістану
Україна готова в інтересах миру та безпеки зробити внесок у реалізацію нової стратегії США щодо Афганістану, яку нещодавно презентував президент Сполучених Штатів Дональд Трамп, сказав президент України Петро Порошенко.
Україна готова допомогти США в реалізації нової стратегії щодо Афганістану, сказав президент України Петро Порошенко під час брифінгу з міністром оборони США Джеймсом Меттісом, повідомляє кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".
"Окремо хотів би підкреслити, що ми поділяємо підходи нової стратегії США щодо Афганістану, які нещодавно запропонував президент Трамп (президент США Дональд Трамп. – "ГОРДОН"). Зі свого боку я підтвердив готовність України зробити внесок у реалізацію цієї стратегії в інтересах миру і безпеки", – заявив він.
21 серпня Трамп заявив, що швидкий вихід армії США з Афганістану створить вакуум, який терористи "миттєво заповнять". Він також сказав, що Штати повинні прагнути до "почесного і міцного результату цієї операції, і підкреслив, що Пакистан та Індія мають допомогти розв'язати конфлікт.
У 2001 році США разом із союзниками почали в Афганістані операцію проти "Талібану", приводом до якої стали терористичні атаки в Америці 11 вересня. Наприкінці 2014 року з Афганістану вивели більшість іноземних військ. У зв'язку з цим бойовики "Талібану" активізували атаки.
У серпні 2017 року газета USA Today повідомила, що адміністрація Трампа в межах нової стратегії планує передати більшу частину дій США в Афганістані приватним підрядникам. Афганських військових консультуватимуть 5,5 тис. колишніх співробітників підрозділів спецпризначенців.
У відповідь "Талібан" вимагав від Трампа вивести війська з Афганістану.
Телеканал Fox News повідомляв, що Трамп підписав нову стратегію щодо Афганістану. Зазначено, що туди додатково доправлять 4 тис. американських військовослужбовців.
Наразі на території Афганістану перебуває 8,4 тис. американських військовослужбовців. Усі вони, за інформацією USA Today, перебувають там для навчання й керування місцевими військовими, водночас не відіграючи "прямої бойової ролі".