Портников: Якщо домовитися з Путіним, Держдума проголосує за повернення Криму Україні і приєднання Росії до Китаю

Портников: Якщо ви хочете діалогу, навіщо ви з лабрадором розмовляєте? Розмовляйте з Путіним. Він усе сам вирішує
Фото: Александр Харват / Facebook

Парламентській асамблеї Ради Європи немає сенсу працювати з депутатами Держдуми, тому що президент РФ Володимир Путін за бажання може відправити у ПАРЄ свого коня або собаку, вважає політичний оглядач Віталій Портников.

Парламентській асамблеї Ради Європи треба вести діалог із Росією, однак для цього варто говорити не з депутатами Державної думи РФ, а з президентом РФ Володимиром Путіним. Таку думку висловив 13 жовтня політичний оглядач Віталій Портников в ефірі телеканала "Еспресо".

"Якщо охоронці Путіна працюють губернаторами в регіонах, про що говорити. Він може свого коня ввести в сенат, як імператор Нерон. Уявіть собі, що раптом приїздить на діалог із Парламентською асамблеєю Ради Європи кінь Путіна Інокентій і його лабрадор Кеша. І з ними треба вести діалог. Лабрадор і кінь нічим не відрізняються від інших депутатів Державної думи", – підкреслив він.

На думку політичного оглядача, депутати Держдуми РФ не цікавляться політикою.

"Я багатьох цих людей знаю. Вони нічого про політику не знають, вона їх не цікавить. Вони просто призначені туди. Сьогодні вони призначені депутатами, завтра їм скажуть наливати полоній у чай, післязавтра їм скажуть працювати у Службі зовнішньої розвідки, а після післязавтра вони будуть займатися бізнесом", – розповів Портников.

Журналіст додав, що російським депутатам роздає доручення куратор в адміністрації президента РФ, а ті лише імітують парламентську діяльність у ПАРЄ і Держдумі.

"Якщо ви хочете реального діалогу, навіщо ви з тим лабрадором розмовляєте? Розмовляйте з Путіним. Путін – не лабрадор. Він усе сам вирішує. Якщо ви домовитеся про щось із Путіним, російська Дума може проголосувати і за те, щоб Крим повернути Україні, і за те, щоб Росія приєдналася до Китаю областями. Якщо захоче Путін, ця Дума проголосує за знищення Російської Федерації і перетворення її на федеральний округ Китайської Народної Республіки. Повірте, у цих людей ніякого державного інстинкту немає, вони просто гроші там заробляють", – підсумував він.

Росію було позбавлено права голосу у ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі. Санкції продовжували у 2015-му, 2016-му та 2017 році.

У вересні 2017 року віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія не буде фінансувати ПАРЄ у 2018 році. Сума щорічного внеску Росії на фінансування ПАРЄ становить приблизно €40 млн.

29 червня 2018 року бюро ПАРЄ за підсумками засідання у Страсбурзі ухвалило рішення про термінове розроблення рішення, яке дасть змогу повернути російську делегацію до роботи в асамблеї завдяки змінам правил і процедур ПАРЄ.

8 жовтня стало відомо, що бюро ПАРЄ відмовилося від пропозиції генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда не розглядати питання санкцій щодо національних делегацій. "Європейська правда" повідомила, що політичним групам і країнам – учасницям ПАРЄ надіслали від Ягланда закритий документ про "незаконність" санкцій проти РФ.

Комітет із питань правил процедури ПАРЄ підтримав  поправки до проекту змін до правил введення санкцій, запропоновані українською делегацією, що ускладнюють "прощення" Росії.

9 жовтня ПАРЄ офіційно відклала вирішення питання щодо Росії до січня 2019 року.

Ягланд заявив, що готовий виключити Росію з Ради Європи. Голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький запропонував заморозити членство РФ у Раді Європи.