Портников: Російський шовінізм переміг. Тому я не впевнений у розвалі Росії по кордонах національних республік
РФ не загрожує розвал у разі краху режиму президента РФ Володимира Путіна. Проте їй доведеться після цього вибрати азійський або європейський шлях розвитку, уважає політичний оглядач Віталій Портников.
У Росії формується шовіністична політична нація, тому крах режиму президента Володимира Путіна не приведе до розвалу Російської Федерації. Таку думку висловив політичний оглядач Віталій Портников в інтерв'ю UkrLife.tv.
Журналіст пояснив, що в Росії не залишилося "сильних націй", що прагнуть до незалежності, а процес асиміляції національних меншин у РФ прискорився після розпаду СРСР.
"Навіть якщо Росія втратить Чечню і ще якусь частину Кавказу, вона уникне тотального розвалу. У 90-ті Чечня була тригером розвалу РФ, а так вона стане просто епізодом. Це не одне й те саме. У цьому сенсі треба сказати, що російський шовінізм переміг... Твердо говорити, що Росія розвалиться по кордонах своїх національних республік, як говорили в 90-ті роки, я думаю, що це помилкова думка", – зазначив він.
Портников додав, що після краху режиму Путіна РФ може вибрати азійський або європейський шлях розвитку.
"Європейський вибір кращий для Німеччини, гірший для нас. Азійський вибір гірший для нас, кращий для Німеччини. Якщо Росія зробить вибір на користь Європи й демократизується, то нам не вдасться стати однією з найважливіших країн Східної Європи. Ми будемо однією із серединних держав у цьому великому блоці. Росія буде провідною країною Східної Європи, не Україна", – пояснив журналіст.
Він зазначив, що "європейська" Росія зробить Україну "незначною", зате Німеччина отримає партнера, який, як і вона, буде хотіти витіснити США з Європи. А проамериканським Україні та Польщі буде складно протистояти блоку з РФ, Німеччини та Франції.
"Але я вважаю вірогіднішим шлях, коли Росія вибирає євразійський шлях розвитку. Це для нас кращий варіант. Тоді ми межуємо просто з геополітичним Китаєм, із блоком китайських країн, у якому Росія відіграє периферійну роль. А ми відіграємо периферійну роль у Європі. Якщо Росія водночас не буде агресивною державою, а вона, найімовірніше, не буде агресивною, бо її курс визначатимуть у Пекіні, а не в Москві... Тоді ми здобудемо всі вигоди від цього кордону з Китаєм", – підсумував Портников.