Посли ЄС досягли компромісу щодо декларації саміту "Східного партнерства" – журналіст Йозвяк

Комітет ЄП ухвалив текст декларації до саміту "Східного партнерства"
Фото: ЕРА

Погоджений країнами ЄС текст декларації передадуть Україні, Грузії, Молдові, Білорусі, Вірменії та Азербайджану, повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

Посли країн Євросоюзу досягли компромісу щодо тексту декларації для саміту "Східного партнерства", який відбудеться в листопаді в Брюсселі. Про це повідомив у Twitter кореспондент "Радіо Свобода" у Брюсселі Рікард Йозвяк.

"Є компроміс серед країн – членів ЄС щодо декларації "Східного партнерства". Тепер текст передають Україні, Грузії, Молдові, Білорусі, Вірменії та Азербайджану", – написав Йозвяк.

До цього журналіст повідомив, що у ЄС вирішують, чи згадувати про європейські прагнення України, Молдови і Грузії в декларації. 

За словами журналіста, це речення можуть зберегти у разі внесення в декларацію згадки про нідерландський додаток до Угоди про асоціацію Україна – ЄС, який було погоджено в грудні 2016 року.

"Східне партнерство" — проект Євросоюзу, основною заявленою метою якого є розвиток інтеграційних зв'язків ЄС із шістьма країнами колишнього СРСР: Україною, Молдовою, Грузією, Азербайджаном, Вірменією і Білоруссю.

Комітет Європейського парламенту із закордонних справ рекомендує запровадити модель "Східне партнерство+" для України, Грузії і Молдови, щоб поглибити євроінтеграцію цих країн. Відповідне рішення пропонують ухвалити на саміті "Східного партнерства", який відбудеться 24 листопада в Брюсселі.

У моделі "Східне партнерство+" асоційовані країни, які досягли значного прогресу в пов'язаних із ЄС реформах, будуть мати перспективу скасування тарифів на роумінг, вступу в митну, енергетичну та цифрову спілки, а також приєднання до Шенгенської зони.