Посольство України у США вшанувало пам'ять жертв Голодомору
Українське посольство у США спільно з американським Крайовим комітетом із визнання Голодомору геноцидом та іншими громадськими організаціями організувало жалобні заходи, присвячені річниці голоду в Україні 1932–1933 років.
До 85-ї річниці Голодомору посольство України у США спільно з Крайовим комітетом США із визнання Голодомору геноцидом, іншими організаціями української громади та американськими друзями організувало і провело в Америці низку жалобних заходів. Про це у Facebook повідомило українське посольство у США.
Зокрема, у США відзначили другу річницю відкриття меморіалу пам'яті жертв Голодомору у Вашингтоні, провели фотовиставку та брифінг у Конгресі США за тематикою геноциду українців, презентували книгу "Червоний Голод: війна Сталіна з Україною" Енн Аппельбаум.
"Завдяки спільним з українською діаспорою США зусиллям низка американських штатів уже визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу. Окремі державні діячі США зробили свої заяви щодо цього злочину. Як результат спільного листа посла Валерія Чалого та голови Крайового комітету США з визнання Голодомору геноцидом Михайла Савківа декілька губернаторств уже видали прокламації про Голодомор-геноцид і вшанувальні заходи за його жертвами", – зазначили в посольстві.
Також українське диппредставництво провело поминальну акцію "Запали свічку пам'яті", у рамках якої посол України в США й інші її учасники запалили свічки пам'яті у дворі посольства і вшанували пам'ять жертв Голодомору хвилиною мовчання. Жалобні свічки також освітлили вікна будівлі посольства.
Священнослужителі Української греко-католицької церкви міста Вашингтон відправили поминальну молитву за загиблими.
2015 року у Вашингтоні встановили пам'ятник жертвам Голодомору.
7 листопада у Палаті представників Конгресу США презентували проект резолюції, приуроченої до 85-ї річниці Голодомору в Україні. Її відзначатимуть 26 листопада 2018 року.
В Україні Голодомор 1932–1933 років уважають актом геноциду українського народу, скоєним урядом СРСР через організацію штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР.
За словами голови Інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича, 81% українців уважає Голодомор геноцидом.
7 грудня 2016 року Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Геноцидом XX століття Голодомор уже визнали парламенти Австралії, Ватикану, Грузії, Еквадору, Естонії, Канади, Колумбії, Латвії, Литви, Мексики, Парагваю, Перу, Польщі, Португалії, Угорщини та США.