Православних "клинить" від припущення, що Микола II уникнув розстрілу – Невзоров
За деякими версіями, останній російський імператор Микола II зумів утекти з Росії і закінчив життя в Бразилії або в Аргентині, розповів публіцист Олександр Невзоров.
Низка зарубіжних досліджень доводить, що останки, які в Росії прийнято вважати останками царя Миколи II, не мають стосунку до його істинного ДНК. Однак припущення, що імператор у 1918 році уникнув загибелі в Єкатеринбурзі, викликає різке неприйняття в Росії, де його канонізували. Про це в ефірі телеканала "Дождь" сказав російський публіцист Олександр Невзоров.
"Є фейкові останки, які видають за останки царя. Отже, не було всіх цих красивих драматичних розстрілів. Найімовірніше, Микола II, зголивши бороду і вуса, пофарбувавшись у рудий колір, благополучно закінчив дні де-небудь у Бразилії чи Аргентині", – припустив він.
Однак ця версія викликає у православних лють, каже Невзоров.
"Їх аж клинить. Вони починають скреготати і скрипіти, дізнавшись про існування такої версії. По ідеї, вони повинні любити свого святого, бажати своїй сласній постаті Миколи Кривавого саме такого кінця. Тихо, спокійно, у колі сім'ї, під гарним сонечком, у кріслі-гойдалці", – сказав публіцист.
Згідно з загальновизнаною версією, Миколу II, його дружину, п'ятьох дітей і членів свити було розстріляно в ніч на 17 липня 1918 року в Єкатеринбурзі, у будинку інженера Миколи Іпатьєва, де їх утримували з травня 1918 року. Останки всіх загиблих членів царської сім'ї, крім Олексія і Марії, було поховано в 1998 році в Петропавлівському соборі.
Слідчий комітет Росії у 2015 році вирішив відновити розслідування справи про розстріл останнього російського імператора Миколи II і його сім'ї.
23 вересня 2015 року в Петропавлівському соборі Санкт-Петербурга ексгумували останки Миколи II і його дружини Олександри Федорівни. Повторна експертиза останків російського імператора Миколи II і його родичів підтвердила їх достовірність, заявили в Слідкомі.