Прем'єр Македонії має намір наполягати на зміні назви країни, попри низьку явку на референдумі

Заєв заявив, що налаштований привести Македонію у Європейський союз і НАТО
Фото: EPA

У своїй промові прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв не згадував про явку на референдум, але сказав, що голоси тих, хто підтримав зміну назви країни, має бути враховано.

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що наполягатиме на розгляді в парламенті питання про її перейменування. Про це повідомило агентство Reuters.

У своїй промові Заєв не згадував про явку на референдум, але сказав, що голоси тих, хто підтримав зміни, має бути враховано.

Прем'єр пообіцяв провести в парламенті голосування за зміну назви країни.

За словами Заєва, він "налаштований привести Македонію у Європейський союз і НАТО".

На референдум, що відбувся у Македонії 30 вересня, було винесено питання: "Чи виступаєте ви за членство в Євросоюзі та НАТО, приймаючи угоду між Республікою Македонія та Грецькою Республікою?".

Виборча комісія опрацювала 98,6% бюлетенів: 91,48% македонців проголосували "за", 5,6% – "проти". Водночас явка становила 36,9%. Для визнання результатів плебісциту законними та подальших змін конституції Македонії на референдумі мало проголосувати більше ніж 50% виборців.

Суперечка щодо назви Македонії тривала понад 25 років. Греція послідовно блокувала євроінтеграційні прагнення Македонії, протестуючи проти назви цієї держави, яку в Афінах вважають грецьким етнонімом. Однак 12 червня 2018 року було оголошено, що новою конституційною назвою Республіки Македонія стане "Північна Македонія".

Греція схвалила цей варіант. Домовленість привітали в НАТО і Європейському союзі.

У Скоп'є відбулися мітинги проти перейменування держави. Президент Македонії відмовився підписувати рішення уряду країни, але парламенту вдалося подолати його вето.