Прем'єр Молдови про участь військових у навчаннях в Україні: В уряду є, згідно із законом, зобов'язання забезпечувати дієздатність армії
Неучасть армії в різних навчаннях призводить до її послаблення, зазначив прем'єр-міністр Молдови Павел Філіп.
У молдовського уряду є за законом зобов'язання забезпечувати дієздатність армії, сказав прем'єр-міністр Молдови Павел Філіп 8 вересня під час спільного з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом брифінгу в Одесі, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Так він прокоментував конфлікт, пов'язаний з участю молдовських військових у навчаннях Rapid Trident в Україні.
"Це наше внутрішнє питання, ми в ньому розберемося всередині країни. Тому що певна влада у нас забуває, що у нас парламентська республіка – це перше. Друге – в уряду є, згідно із законом, зобов'язання забезпечувати дієздатність армії", – зазначив він.
Філіп підкреслив, що неучасть у навчаннях послаблює збройні сили: "Я ніколи не зрозумію ось ці внутрішні проблеми, коли всі розуміють, що неучасть армії в різних навчаннях призводить до послаблення армії, і виникає питання, хто в цьому зацікавлений. Ми ніколи не допустимо цього".
Сьогодні на Яворівському полігоні у Львівській області почалися навчання Rapid Trident, вони закінчаться 23 вересня.
Наприкінці серпня заступник глави міноборони Молдови Георге Галбура повідомив адміністрацію президента про участь 57 військових у навчаннях Rapid Trident на Яворівському полігоні у Львівській області для підготовки до миротворчої місії у Косові. Галбура зазначив, що молдовських військових залучено до навчань із 1996 року в межах програми "Партнерство заради миру", а все спорядження та розміщення оплачують організатори.
У відповідь президент Молдови Ігор Додон заявив заступнику міністра, що, згідно з чинним законодавством, для участі молдовських військових у міжнародних навчаннях необхідний дозвіл президента як верховного головнокомандувача, і зазначив, що такого дозволу не давав. Глава держави розпорядився скасувати всі приготування до навчань, а організаторів Rapid Trident оповістити про те, що армія Молдови не візьме участі в заходах. Незважаючи на заборону Додона, молдовські військові прибули в Україну.
Через це Додон наказав перевірити, хто з військових відсутній у частинах після рішення уряду скерувати їх на навчання в Україну. Він підписав указ, який забороняє молдовським військовослужбовцям брати участь у військових навчаннях без його схвалення, і вимагав звільнити Галбуру.