Прем'єр Північної Македонії запропонував провести дострокові вибори після того, як не було розпочато переговорів про вступ країни в ЄС
Прем'єр-міністр Північної Македонії Зоран Заєв сказав, що він розчарований і злий у зв'язку з тим, що саміт Євросоюзу не зміг проголосувати за початок переговорів про вступ країни у блок.
Прем'єр-міністр Північної Македонії Зоран Заєв заявив 19 жовтня, що у країні мають відбутися дострокові вибори. Про це повідомляє "Радио Слободна Европа".
Прем'єр зробив таку заяву у зв'язку з тим, що 18 жовтня саміт Євросоюзу не зміг проголосувати за початок переговорів про вступ у блок Північної Македонії та Албанії.
Заєв сказав, що він розчарований і злий у зв'язку з цим рішенням. За його словами, громадяни мають визначити, як діяти далі, тому він пропонує провести дострокові парламентські вибори.
Прем'єр сказав, що його країна виконала всі умови і зробила все можливе, щоб переговори про вступ стартували, але ЄС не зміг це погодити через внутрішні проблеми.
"ЄС не виконав того, що обіцяв. Ми виконали всі свої зобов'язання, домоглися результатів за допомогою реформ, розв'язали спори з нашими сусідами, а вони не дотримали свого слова. Той факт, що ЄС не зміг ухвалити рішення про початок переговорів із нами, є їхньою історичною помилкою, і це підтвердили всі європейські лідери", – заявив політик.
Він запропонував провести дострокові вибори якомога швидше. Їх дату прем'єр пообіцяв обговорити найближчим часом із президентом та урядом країни.
Позиція Заєва полягає в тому, що країна не має втрачати надії на членство в ЄС і продовжувати прагнути цього. Він додав, що країна продовжує реформи.
Саміт лідерів країн ЄС відбувався 17–18 жовтня. Як повідомляють на сайті Ради ЄС, його лідери домовилися повернутися до питання розширення блоку до саміту в Загребі, який має відбутися у травні 2020 року.
У квітні 2018 року Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати переговори про вступ до ЄС із Албанією і Македонією.
Про готовність почати переговори з цими країнами йшлося в опублікованій у лютому 2018 року стратегії, що передбачає розширення Євросоюзу до 2025 року.
Зараз у ЄС входить 28 країн. Останнє розширення блоку відбулося у 2013 році – до ЄС приєдналася Хорватія. Наприкінці жовтня 2019 року Європейський союз може покинути Великобританія.