Причиною падіння індонезійського Boeing у Яванське море став несправний датчик повітряної швидкості – The Washington Post

За даними слідства, прилади Boeing помилково передавали дані про перевищення допустимого кута атаки
Фото: ЕРА

Пілоти Boeing 737 компанії Lion Air, який вилетів із Джакарти 29 жовтня, намагалися виправити критичну ситуацію, що виникла через відмову датчика повітряної швидкості, але літак усе-таки впав. Про це пише The Washington Post із посиланням на джерела, наближені до розслідування.

Слідчі, які вивчають причини аварії Boeing 737 Max біля берегів Індонезії, визначилися з основною версією катастрофи. Нею вважають вихід із ладу датчиків повітряної швидкості, пише The Washington Post із посиланням на джерела, наближені до розслідування.

Дані самописця, який фіксує параметри польоту, уже вивчено. Як розповіли співрозмовники видання, проблеми фактично почалися від моменту зльоту. Прилади показували невірні дані про перевищення допустимого кута атаки, автоматична система управління спрямовувала ніс донизу.

Пілоти намагалися повернути контроль над повітряним судном, їм удалося понад 20 разів вирівняти його. Проте врешті-решт лайнер упав у Яванське море.

Документація літака свідчить, що датчики повітряної швидкості на панелях командира та другого пілота давали збої щонайменше під час чотирьох останніх польотів. Прилад було переустановлено незадовго до фатального вильоту, але, можливо, не належно відкалібровано, припускають слідчі.

29 жовтня літак Boeing 737 Max компанії Lion Air виконував рейс JT61 із Джакарти в Пангкал Пінанг. Він зник із радарів незабаром після зльоту. Незадовго до втрати зв'язку пілот надіслав запит на повернення в аеропорт Джакарти.

На борту перебувало 178 дорослих пасажирів, одна дитина, двоє немовлят, восьмеро членів екіпажу – загалом 189 осіб. Рятувальники не виявили людей, які вижили під час аварії.