Прокуратура Москви наполягає на арешті квартири Навального

За словами Навального (на фото), квартира є його єдиним істотним об'єктом майна
Фото: ЕРА

Прокурор Москви надіслав до суду лист, у якому вказав, що Навальний зі своїми прибічниками організував акції протесту у столиці, через що Росгвардії довелося залучити додаткові сили, що призвело до збитків. Прокурор вимагає заарештувати квартиру політика, щоб гарантувати повернення грошей, повідомив Навальний.

Московська прокуратура наполягає на арешті квартири російського опозиціонера Олексія Навального як на забезпечувальному заході за позовом, раніше поданим до політика. Про це Навальний повідомив в Instagram.

"Щойно дізнався, що Росгвардія і прокуратура вимагають забрати мою єдину квартиру, тож ось вам фото у стилі "безхатько" (ну якби у безхатьків були помаранчеві кросівки)", – написав опозиціонер.

За його словами, прокурор Москви надіслав до суду офіційний лист, у якому вказав, що Навальний і деякі інші опозиціонери організовували у столиці акції протесту проти недопуску кандидатів на вибори. У зв'язку із цим Росгвардії довелося залучити додаткові сили, що призвело до збитків.

"Брава Росгвардія повідомила йому, прокурору, що була змушена залучити до цих акцій своїх людей (ну дійсно, це ж не є їхньою звичайною роботою, за яку їм платять зарплату) і виплатила цим людям величезні понаднормові. Понад 4 млн руб. І тепер вони хочуть, щоб ці 4 млн повернули їм організатори акції", повідомив політик.

Він зазначив, що прокурор наполіг на арешті його "єдиного істотного об'єкта майна" площею 78,5 м&³2; у московському районі Мар'їно, щоб гарантувати повернення грошей Росгвардії.

9 жовтня стало відомо, що мін'юст РФ заніс до реєстру іноземних агентів Фонд боротьби з корупцією Навального, який розслідує й оприлюднює розкрадання з російського держбюджету. Незадовго до цього проти ФБК порушили справу про відмивання 1 млрд руб.

Останніми місяцями в Росії посилилися протестні рухи, пов'язані з низкою подій, зокрема з виборами в Мосміськдуму, що відбулися 9 вересня. Акції на підтримку опозиційних кандидатів супроводжували масові затримання. Зокрема, 27 липня затримали більш ніж 1000 протестувальників. 3 серпня відбулася нова демонстрація протесту, під час якої, за даними ЗМІ, було затримано 1001 і постраждало 13 осіб.