Процес у справі Манафорта триватиме три тижні, Гейтс дасть свідчення проти свого колишнього боса – The New York Times
В американській Александрії розпочався процес у справі колишнього глави виборчої кампанії Дональда Трампа політтехнолога Пола Манафорта. Його обвинувачують у створенні складної схеми багаторічного ухилення від податків. За даними The New York Times, одним зі свідків обвинувачення буде колишній помічник Манафорта Рік Гейтс.
31 липня в окружному суді Александрії (штат Вірджинія, США) розпочався процес у справі політконсультанта Пола Манафорта, колишнього глави виборчої кампанії нинішнього президента країни Дональда Трампа. Як повідомляє The New York Times, процес має тривати приблизно три тижні і завершитися до кінця серпня.
Першого дня процесу суддя Ті-Ес Елліс провів відбір 12 основних присяжних і чотирьох резервних. Він попередив обвинувачів і адвокатів про неприпустимість тиску на журі, зокрема – згадок втручання Росії у вибори 2016 року під час подання доказів.
Прокурори сформулювали суть обвинувачення. Манафорту інкримінують створення схеми багаторічного ухилення від податків на суму $15 млн і одержання позик шахрайським шляхом. За версією слідства, Манафорт, будучи консультантом Партії регіонів в Україні, заробив $60 млн, значну частину яких приховав від влади США.
Як з'ясувало видання, одним зі свідків обвинувачення на процесі стане колишній найближчий помічник Манафорта Рік Гейтс, який працював із ним і в Україні, і в команді Трампа перед президентськими виборами.
Адвокат політконсультанта Томас Ценле в попередній заяві зазначив, що його клієнт розраховував "не на тих людей" у питаннях управління своїми фінансами, маючи на увазі Гейтса.
30 жовтня 2017 року Манафорта і його колишнього помічника Ріка Гейтса обвинуватили у змові проти Сполучених Штатів. Спочатку їм висунули обвинувачення за 12 пунктами, але 23 лютого 2018 року перелік розширили до 32 пунктів. За версією слідства, політтехнологи із 2006-го до 2015 ріоку провели через офшори більше ніж $75 млн.
Обидва перебували під домашнім арештом, але у грудні 2017-го суд дозволив Манафорту переїхати до Флориди і зобов'язав його носити електронний браслет, а Гейтсу запобіжний захід скасували в січні 2018-го.
23 лютого 2018 року Гейтс визнав себе винним у змові проти США і даванні неправдивих свідчень. Він почав співробітництво з офісом спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідує втручання РФ в американські вибори.
15 червня окружний суд у Вашингтоні змінив запобіжний захід для Манафорта із застави на тримання під вартою. За даними слідчих, колишній глава виборчого штабу Трампа намагався впливати на свідків у його справі.
У 2000-х роках Манафорт, який консультував в Україні Партію регіонів, прем'єр-міністра, а згодом президента Віктора Януковича, співпрацював із холдингом мільярдера Ріната Ахметова СКМ. Ім'я Манафорта фігурує в "чорній бухгалтерії" Партії регіонів.
За даними Associated Press, із 2006-го до 2009 року Манафорт таємно працював на мільярдера Олега Дерипаску в інтересах президента РФ Володимира Путіна. Політтехнолог нібито розробив стратегію, яка передбачала дискредитацію антиросійської опозиції в пострадянських країнах.
Із березня до серпення 2016 року Манафорт займався виборчою кампанією Трампа.