Путін утрутився в будівництво атомного криголама "Арктика" – ЗМІ

Будівництво "Арктики" розпочалося у 2012 році
Скріншот: SeW707 / YouTube

Особисте втручання президента РФ Володимира Путіна знадобилося через те, що підрядники будівництва атомного криголама ЛК-60Я "Арктика" "перекладали провину у зриві термінів один на одного", повідомляє "Коммерсантъ" із посиланням на два інформовані джерела.

Президент РФ Володимир Путін розпорядився зсунути терміни здавання атомного криголама ЛК-60Я "Арктика" з 2017-го на 2019 рік, повідомляє "Коммерсантъ" із посиланням на два інформовані джерела.

Особисте втручання Путіна знадобилося через те, що підрядники будівництва "перекладали провину у зриві термінів один на одного" і питання дійшло до Ради безпеки РФ, зазначає видання.

Головною проблемою для "Арктики" стали турбіни, які повинні були випробувати на Харківському турбінному заводі в Україні. Роботи довелося переносити на завод "Киров-Энергомаш".

Підконтрольне "Росатому" ФДУП "Атомфлот" і ТОВ "Балтийский завод – судостроение" домовилися про будівництво "Арктики" у 2012 році. 37 млрд рублів (орієнтовно 15,5 млрд грн) на будівництво криголама було виділено з бюджету.

У 2014 році було підписано договір на будівництво ще двох криголамів – "Сибири" й "Урала" вартістю 84,4 мільярда рублів (35,2 млрд грн) .

"Арктику" мали здати наприкінці 2017 року. "Сибирь" і "Урал" планували добудувати до кінця 2019-го та 2020 року відповідно, але перенесли терміни, коли потрібно здати об'єкти, на 2021 і 2022 роки.

Президент РФ доручив ухвалити "кадрові та організаційно-управлінські рішення" через зривання держконтракту, пише "Коммерсантъ".

Генпрокуратура, ФСБ і Рахункова палата РФ проведуть свої перевірки.

Після початку військової агресії Росії у 2014 році президент України Петро Порошенко "категорично заборонив будь-яку співпрацю з Росією у військовій сфері". У травні 2015 року Кабінет Міністрів України розірвав угоду про військово-технічне співробітництво з РФ.