Путін заявив, що не буде "наставником" нового президента Росії через ризик двовладдя у країні
Запровадження посади міністра – наставника глави держави за прикладом Сінгапуру для Росії неприйнятне, заявив президент РФ Володимир Путін.
Поява інституту влади, який стоїть над главою російської держави, буде "абсолютно згубним" для Росії, заявив на зустрічі зі студентами та школярами в Сочі президент РФ Володимир Путін, повідомляє РБК.
Студентка запитала, чи можна у РФ за прикладом Сінгапуру ввести посаду міністра-наставника. Путін відповів, що це "підриватиме інститут президента" і цього "не можна застосовувати" для такої країни, як Росія.
Президент Росії уточнив у студентки: "Ви хочете, щоб я був наставником, так?" Вона відповіла: "Як варіант". Путін додав, що сінгапурський досвід Росії не підходить, і якщо у РФ "з'явиться якийсь інститут над президентом, це означатиме не що інше, як двовладдя".
Водночас президент Росії заявив, що перший прем'єр-міністр Сінгапуру Лі Куан Ю був "видатною людиною". Свою останню посаду Лі Куан Ю обіймав в уряді, яким керував його син, нинішній прем'єр-міністр Сінгапуру Лі Сянь Лун.
"Він був батько, "папаша". Тому там спадкоємність була пряма", – сказав Путін.
15 січня Путін звернувся з посланням до Федеральних зборів, під час якого запропонував внести низку змін у конституцію РФ. За його словами, зміни дадуть змогу гарантувати "безумовний суверенітет" російського народу.
20 січня президент РФ вніс проєкт закону про поправку до конституції РФ на розгляд Держдуми. У документі, зокрема, запропоновано унеможливити обіймати посаду глави держави більше ніж два строки, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду.
Комітет Ради Федерації РФ із конституційного законодавства і державного будівництва на засіданні 21 січня підтримав проєкт закону №885214-7 про поправку до конституції Росії "Про вдосконалення регулювання окремих питань організації публічної влади".