Путін заявив, що Росія має намір до 2022 року провести перше випробування надважкої ракети
У Росії дуже амбітні плани розвитку космічної сфери, заявив президент РФ Володимир Путін.
Росія має намір до 2022 року провести перше випробування надважкої ракети, сказав президент РФ Володимир Путін під час прямої лінії, яку транслює канал "Россия 24".
"У нас є гарні програми, пов'язані з освоєнням далекого космосу. До 2022 року ми повинні провести перше випробування надважкої ракети, це мають бути запуски в безпілотному режимі, а до 2024 року вже пілотовані апарати мають бути у використанні. Загалом і в цілому у нас великі, дуже амбітні плани розвитку космічної сфери", – зазначив він.
Путін запевнив, що Росія і далі йтиме цим шляхом.
"Не випадково ж ми витратили чималі кошти і ресурси для того, щоб створити новий космодром на сході нашої країни, космодром Східний. Ми будемо його розвивати саме як громадянський складник нашої космічної діяльності", – додав президент РФ.
"Русская служба ВВС" писала у лютому, що головним розробником космічної ракети надважкого класу вибрали ракетно-космічну корпорацію "Энергия". Перший етап проекту триватиме із 2018-го до 2019 року. За цей час корпорація розробить ескізний проект, визначить вигляд складових частин ракети, а також підготує техніко-економічні обґрунтування. Зазначали, що науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи триватимуть із 2020-го до 2028 року. Про саму ракету зараз майже нічого невідомо. Заплановано, що вона буде виводити на низьку навколоземну орбіту 90 тонн вантажу, на навколомісячну полярну – 20 тонн.
У матеріалі йшлося, що під час створення ракети буде використано блоки ракети "Союз-5" – нового носія середнього класу, який розробляють для заміни ракети "Союз-2". Перші льотні випробування мають розпочати у 2022 році на Байконурі. У 2024 році Роскосмос сподівається запустити ракету з пілотованим кораблем на борту.