Путін заявив, що Росія "впоралася" з печенігами та половцями. Насправді Росії тоді ще не існувало
Набіги печенігів і половців на Київську Русь закінчилися задовго до того, як з'явилася російська держава під назвою "Росія", але президент РФ Володимир Путін вважає, що Росія впоралася з кочівниками.
На селекторній нараді 8 квітня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія впорається із "заразою коронавірусною", як впоралася з печенігами та половцями. Стенограму виступу Путіна опубліковано на сайті Кремля.
"Усе минає, і це мине. Наша країна неодноразово проходила через серйозні випробування: і печеніги її шматували, і половці, – з усім впоралася Росія. Переможемо і цю заразу коронавірусну", – сказав він.
Набіги кочових племен печенігів на Київську Русь припинилися після 1036 року, коли печенізькі війська розбив під Києвом київський князь Ярослав.
Половецькі набіги на Русь тривали приблизно з XI і до XIII століття, коли почалася монгольська навала. Під час походу Джебе і Субедея (воєначальників Чингісхана) у 1221–1224 роках половці брали участь у битвах на боці галицько-волинських, чернігівських, київських князів та інших князівств Київської Русі, зокрема в битві під Калкою (1223 рік), яка закінчилася розгромом військ Русі та половців.
Російська держава, зі свого боку, стала називатися Російським царством із 1547 року, Росією – із 1654-го. Велике князівство Московське, яке в XV столітті стало центром єдиної російської держави, активно почало розвиватися в середині XIII століття.
Путін і раніше неодноразово говорив про Київську Русь як прообраз Росії. Зокрема, 2017 року він назвав дочку київського князя Ярослава Мудрого, французьку королеву в 1051–1060 роках Анну "російською княжною", чим викликав невдоволення українських політиків.