Путін заявив, що Росія залишає за собою право приєднатися до наступу Асада на Ідліб у Сирії
На саміті у Стамбулі президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ залишить за собою право надавати допомогу військам сирійського президента Башара Асада в провінції Ідліб, водночас лідери Франції та Німеччини Еммануель Макрон і Ангела Меркель вважають, що конфлікт у Сирії не має воєнного вирішення.
Після стамбульського саміту лідерів Німеччини, Франції, Туреччини та РФ президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ залишає за собою право приєднатися до воєнної кампанії сил президента Сирії Башара Асада у разі, якщо провокації з боку збройних угруповань у провінції Ідліб триватимуть, повідомила 27 жовтня "Русская служба BBC".
У виданні зазначають, що ситуація в Ідлібі була однією з головних тем саміту 27 жовтня.
17 вересня Путін і президент Туреччини Реджеп Ердоган домовилися про створення буферної зони навколо провінції Ідліб, що межує з Туреччиною. Наразі Ідліб – це єдина зона деескалації в Сирії, яку ще не взяли під контроль війська Асада.
За словами Путіна, "у разі, якщо радикальні елементи будуть... здійснювати збройні провокації з ідлібської зони, Росія залишає за собою право надати дієву підтримку рішучим діям сирійського уряду з ліквідації цього осередку терористичної загрози".
Президент Франції Еммануель Макрон зі свого боку заявив, що будь-який силовий сценарій вирішення ситуації в Ідлібі неприпустимий.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель також зазначила, що сирійський конфлікт не можна врегулювати воєнними методами. Вона підкреслила, що Захід не терпітиме застосування хімічної зброї в Сирії. За її словами, домовленості між Москвою та Анкарою про створення буферної зони мають перерости в повноцінне перемир'я. Путін водночас назвав угоду тимчасовою, зазначає The National.
Війна в Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди і бойовики "Ісламської держави". До конфлікту в різний час приєдналися збройні сили США, Росії, Туреччини та Ірану. Також до складу коаліції, очолюваної США, входять Франція, Канада, Великобританія, Ізраїль, Саудівська Аравія, Марокко, Бахрейн, ОАЕ, Йорданія та інші.
Зустріч у Стамбулі президента Туреччини Реджепа Ердогана, російського лідера Володимира Путіна, канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона стала першою в такому форматі. За підсумками саміту сторони заявили про необхідність якнайшвидшого формування конституційного комітету Сирії.