Рада Федерації РФ схвалила закон про визнання українців і білорусів носіями російської мови без іспиту
Закон, який схвалила верхня палата російського парламенту, ще має підписати президент РФ. Документ спрощує набуття російського громадянства громадянами України і Білорусі, які вільно володіють російською мовою.
Верхня палата російського парламенту – Рада Федерації – на засіданні 11 березня схвалила закон про визнання громадян України і Білорусі, які вільно володіють російською мовою, її носіями без проходження співбесіди, повідомляють на сайті верхньої палати.
Закон розробили на виконання переліку доручень президента РФ, він вносить зміни до закону "Про громадянство Російської Федерації".
У законі зазначено, що носіями російської мови без іспиту можуть визнати українців і білорусів, які вільно володіють російською мовою, якщо вони або їхні прямі родичі живуть або раніше постійно проживали на території РФ, Російської імперії або СРСР (у межах російського кордону). Для цього вони мають особисто подати відповідну заяву. Порядок подання таких заяв визначить федеральний орган виконавчої влади у сфері внутрішніх справ.
Нижня палата парламенту – Держдума – ухвалила цей закон 5 березня.
Спікер Держдуми В'ячеслав Володін говорив, що цей закон спростить процедуру набуття громадянства РФ українцями та білорусами.
"Ми позбавляємо бюрократичної тяганини російськомовних співвітчизників і тих громадян колишніх радянських республік, які вже проживають на території нашої країни або пов'язують себе з Росією", – цитує його пресслужба Держдуми.
Закон ще має підписати президент Росії. Він набуде чинності за 90 днів після підписання.
Зараз закон "Про громадянство Російської Федерації" передбачає, що набути громадянства РФ може іноземний громадянин або особа без громадянства, яких визнано носіями російської мови. А визнати особу носієм російської мови може тільки спеціальна комісія за результатами співбесіди.
За даними МВС РФ, у 2019 році російського громадянства набуло 299 422 громадянина України, ще 155 863 українці проживали у РФ за посвідками на проживання.