Рада ЄС продовжила санкції проти Росії
Рада Європейського союзу продовжила економічні санкції проти конкретних секторів російської економіки до 31 січня 2018 року.
Рада Європейського союзу продовжила санкції проти Росії до 31 січня 2018 року у зв'язку з діями Росії щодо дестабілізації ситуації в Україні, повідомляє прес-служба Ради ЄС.
Рада ЄС 28 червня завершила письмову процедуру продовження економічних санкцій проти Росії. Санкції продовжено на шість місяців у зв'язку із ситуацією на сході України.
"Ці заходи були спочатку введені 31 липня 2014 року у відповідь на дії Росії щодо дестабілізації ситуації в Україні. Вони були посилені у вересні 2014 року. Санкції спрямовані на фінансовий, енергетичний та оборонний сектори, а також на сферу товарів подвійного призначення", – ідеться в повідомленні.
Також наголошують, що економічні санкції, продовжені цим рішенням, включають обмеження доступу до первинного і вторинного ринків капіталу ЄС для п'яти основних державних мажоритарних компаній та їх дочірніх товариств, а також трьом великим російським енергетичним компаніям і трьом оборонним компаніям.
Обмеження стосуються, зокрема, введення заборони на експорт і імпорт на торгівлю зброєю, встановлення заборони на експорт товарів подвійного призначення для військового використання або військових кінцевих користувачів у Росії та обмежують доступ РФ до певних технологій і послуг, які можуть бути використані для видобування і розвідки нафти.
На додаток до цих економічних санкцій у відповідь на кризу в Україні також діють кілька заходів ЄС, зокрема заборона на візи і заморожування активів проти 150 фізичних осіб і 37 юридичних осіб до 15 вересня поточного року.
Крім того, обмежувальні заходи у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя зараз діють до 23 червня 2018 року.
22 червня лідери ЄС домовилися продовжити на шість місяців економічні санкції щодо РФ у зв'язку з тим, що Росія не виконує Мінські домовленості. Президент України Петро Порошенко в той день заявив, що санкції проти Російської Федерації будуть продовжувати аж до повної імплементації Мінських угод.
У лютому 2015 року було підписано Мінські угоди, що регламентують вирішення конфлікту на Донбасі.
Україна і багато країн ЄС обвинувачують Росію в невиконанні домовленостей та ескалації конфлікту.