Радзіховський про можливу поступку Путіна Трампу: Евакуація з Донбасу бійців за "русский мир" разом із Прилєпіним і Захарченком

Радзіховський вважає, що Путін домагатиметься "автономії" Донбасу
Фото: svoboda.org

Унаслідок перемовин із главою Білого дому Дональдом Трампом президент РФ Володимир Путін може погодитися на введення миротворців ООН на Донбас, після чого регіон покинуть бойовики, зокрема ватажок "ДНР" Олександр Захарченко та його спільник, російський письменник Захар Прилєпін, зауважив журналіст і публіцист Леонід Радзіховський.

Результатом зустрічі у Фінляндії глави Білого дому Дональда Трампа і президента РФ Володимира Путіна може бути якесь "глобальне політичне потепління". Про це 4 липня в ефірі телеканала "Дождь" заявив російський журналіст і публіцист Леонід Радзіховський.

"Трамп почасти теж Путін, це такий самий нарцис, як Путін, який теж любить дивувати. Крім того, ідеологія Трампа – це анти-Обама. Ось усе, що робив [президент США Барак] Обама, він намагається переробити. У Обами останніми роками були зовсім паршиві відносини з Росією, отже, Трамп намагається тут відіграти назад", – зазначив він.

Журналіст упевнений, що президент США не наважиться скасувати санкції проти РФ через протидію Конгресу, але може пообіцяти не вводити нових.

За словами Радзіховського, Трамп уже "прямо і криво пояснив, що, загалом, плював на Крим".

"На питання "То Крим усе-таки український чи російський?" Трамп загадково усміхнувся. Загадкова усмішка у відповідь на таке запитання означає, що де-факто Трамп зробив для себе відкриття, що в Криму живуть росіяни, що він входить до складу РФ. Загалом, він якось відсторонився від цієї справи, хоча формально відступитися він ніяк не може, оскільки РФ здійснила анексію, аншлюс, порушила міжнародні договори, і, хоч трісни, через це переступити не можна", – визнав публіцист.

Проте Сполучені Штати, додав Радзіховський, "за бажання можуть, визнаючи порушення міжнародних договорів де-юре, де-факто просто не звертати на це уваги".

Водночас журналіст припустив, що в питанні Донбасу на поступки може піти Путін.

"Перше – спочатку широка автономія Донбасу, як записано в Мінських угодах. Потім уведення на територію Донбасу військ ООН, причому не тільки на лінію розмежування, але теоретично можна на всю територію Донбасу. Третій етап – евакуація звідти бійців за "русский мир", письменник [Захар] Прилєпін уже все, що міг, написав, решту допише вдома. І разом із письменником Прилєпіним евакуюються його герої, включно навіть із героєм 1 [ватажком "ДНР" Олександром] Захарченком. Після чого кордон закривається, автономний Донбас залишається раною на тілі України, і нехай вони самі з ним мучаться", – передав логіку глави Кремля публіцист.

Він пояснив, що його прогноз – "якась ідеальна модель".

"Абсолютно очевидно, що схожого близько не буде, принаймні, на цих переговорах, але це просто стрілочки. Це просто стрілочки якихось ідеальних напрямів. У реальності, я думаю, буде між 0:0 і 1:1, тобто піар-ефект очевидний, усі вже говорять, він уже є, оцей піар-ефект. А політичний ефект буде бовтатися між "зовсім нічого" і "дещо", – резюмував Радзіховський.

Переговори лідерів США і РФ відбудуться 16 липня в Гельсінкі. Глава Білого дому, коментуючи майбутню зустріч, заявив, що "світ повинен почати жити дружно".

Віце-президент США Майк Пенс зазначав, що Трамп має намір обговорити з Путіним можливе втручання Кремля у президентські вибори у США у 2016 році, воєнне вторгнення РФ в Україну, війну в Сирії, а також економічні відносини Сполучених Штатів та Росії.

Прес-секретар глави Кремля Дмитро Пєсков анонсував "дуже серйозну розмову".

Посол США в Москві Джон Гантсман уточнив, що Трамп і Путін поговорять сам на сам, потім проведуть зустріч у розширеному складі, а пізніше візьмуть участь у спільному ланчі.