Республіканська партія США випустила 123-сторінкову доповідь на захист Трампа
Демократична партія США ґрунтується на "чутках і припущеннях" і не надає прямих доказів провини американського президента Дональда Трампа у справі про імпічмент, заявили в Республіканській партії.
Республіканська партія США випустила 123-сторінкову доповідь, що заперечує звинувачення на адресу американського президента Дональда Трампа, які можуть призвести до його імпічменту. Документ опублікували 2 грудня на сайті партії.
"Факти не підтверджують висловлювань демократів про те, що президент Трамп зловживав своїми повноваженнями, щоб змусити Україну провести розслідування в інтересах президента Трампа під час президентських виборів 2020 року щодо його потенційного політичного суперника, колишнього віцепрезидента Джо Байдена", – ідеться у пресрелізі партії.
Республіканці стверджують, що розслідування, ініційоване Демократичною партією в межах процедури імпічменту, – це "організована кампанія зі зміни політичної системи". "Демократи намагаються усунути з посади належно обраного президента на підставі звинувачень і припущень не обраних бюрократів, які не згодні з політичними ініціативами і процесами президента Трампа", – вважають автори доповіді.
У документі зазначено, що немає жодних "прямих безпосередніх доказів", які підтверджують те, що Трамп через свого особистого адвоката Руді Джуліані чинив тиск на владу України з вимогою розпочати розслідування стосовно сина колишнього віцепрезидента США Джо Байдена Гантера, який входить до керівництва української компанії Burisma.
"Демократи заявляють про провину, ґрунтуючись на чутках і припущеннях", – ідеться в релізі.
У доповіді підкреслюють, що Демократична партія не надала доказів на користь того, що Трамп заморозив військову допомогу Україні, поки не буде виконано його вимоги.
Як інформує CNN, Республіканська партія випередила демократів із доповіддю, оскільки Демократична партія США офіційно поки не опублікувала звіту зі своїми доводами на користь імпічменту Трампа. Доповідь, яку буде передано в Сенат США для голосування щодо імпічменту, Демократична партія збирається презентувати сьогодні.
Наприкінці серпня видання Politico повідомило, що Трамп ухвалив рішення переглянути програму надання допомоги Україні для зміцнення національної безпеки й оборони, щоб переконатися, що гроші Сполучених Штатів в Україні використовують в інтересах Вашингтона. Трамп не підтверджував цієї інформації. Віцепрезидент Майк Пенс заявляв, що надання Україні військової допомоги залежить від її успіхів у боротьбі з корупцією.
12 вересня адміністрація президента розблокувала програму військової допомоги. 19 вересня Палата представників Конгресу США після затримки схвалила виділення Україні коштів для зміцнення безпеки.
22 вересня Трамп заявив, що підтримував Україну від самого початку, але дуже розчарований тим, що інші країни не допомагають цій країні так само. 24 вересня він визнав, що зупиняв програму допомоги Україні, домагаючись, щоб Євросоюз також виділяв кошти Києву.
24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту Трампа у зв'язку зі скандалом, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск Трампа на президента України Володимира Зеленського під час телефонної розмови 25 липня.
25 вересня було опубліковано стенограму липневої розмови Трампа й Зеленського. Із неї випливає, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".
Глава Білого дому називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної розмови його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США.
Посол США в Євросоюзі Гордон Сондленд заявляв, що надання військової допомоги Україні залежало від публічної заяви Зеленського про розслідування діяльності української компанії Burisma, до ради директорів якої входив Гантер Байден.
Трампу може загрожувати імпічмент за статтею про зловживання владою. 4 грудня відбудеться слухання в юридичному комітеті Палати представників Конгресу США. Глава Білого дому відмовився брати в ньому участь.