Рятувальники шукатимуть пасажирів російського Мі-8, який розбився в Норвегії, біля берегової лінії
Норвезькі та російські рятувальники вирішили спрямувати основні зусилля на пошук екіпажу вертольота, що зазнав катастрофи, біля берегової лінії, повідомили у штабі МНС РФ.
Російські та норвезькі рятувальники продовжують пошук пасажирів і членів екіпажу російського вертольота Мі-8, що розбився біля берегів Шпіцбергена, зосередивши увагу на обстеженні берегової лінії. Про це повідомив "Интерфаксу" керівник оперативного штабу МНС РФ на Шпіцбергені Євген Саїдов.
Він пояснив, що пошукові системи будуть працювати під час відливу, коли існує найбільша ймовірність виявлення предметів, винесених на берег підводними течіями.
За словами співробітника МНС, сил і засобів для проведення пошукової операції досить.
Він пообіцяв, що обстеження дна Гренландського моря будуть продовжувати за допомогою телекерованих підводних апаратів. Крім того, пошук здійснюватимуть із вертольота, обладнаного освітлювальним устаткуванням.
Саїдов додав, що рятувальна операція ускладнюється важкими погодними умовами та скороченням світлового дня в умовах полярної ночі.
За даними рятувальної служби Норвегії, російський вертоліт зник із радарів о 15.35 за місцевим часом (16.35 за Києвом) 26 жовтня, коли був за 2–3 км від Баренцбурга. На борту було п'ять авіаторів і троє співробітників Науково-дослідного інституту Арктики й Антарктики.
Норвезькі рятувальники виявили уламки, які можуть належати російському вертольоту, і з 27 жовтня за допомогою підводного човна обстежили їх.
31 жовтня рятувальники виявили тіло одного з восьми загиблих на дні моря за 130 метрів від уламків зруйнованого вертольота.
Причиною аварії російського вертольота в Арктиці могла стати помилка пілотів.
У ніч на 4 листопада рятувальники підняли з дна Північного Льодовитого океану російський вертоліт, який зазнав аварії. У корпусі вертольота пасажирів і членів екіпажу не виявилося. Їхня доля досі невідома.
Шпіцберген – архіпелаг у Північному Льодовитому океані, є під управлінням Норвегії. Росія, згідно з міжнародними договорами, веде господарську діяльність на острові Західний Шпіцберген.