Рогозін заявив, що за шість-сім років РФ створить транспортну систему, яка зможе досягти Місяця
Із 2023–2024 років із використанням ракети-носія "Ангара – А5" та наявного пілотованого корабля можна буде створити "постійно працюючу транспортну систему, яка зможе досягати Місяця і працювати на місячній орбіті", сказав глава "Роскосмосу" Дмитро Рогозін.
Глава "Роскосмосу" Дмитро Рогозін стверджує, що за шість-сім років РФ створить постійно працюючу космічну транспортну систему, яка зможе досягти Місяця. Про це він сказав журналістам 4 жовтня, повідомило агентство ТАСС.
За його словами, РФ зараз має "єдину космічну транспортну систему", оскільки в неї є ракети-носії і пілотований корабель.
Він зазначив, що, згідно з розрахунками балістиків ракетно-космічної корпорації "Енергія", із 2023–2024 років із використанням ракети-носія "Ангара – А5" "у разі, якщо вона буде стартувати з космодрому Східний", та наявного пілотованого корабля можна буде створити "постійно працюючу транспортну систему, яка зможе досягати Місяця і працювати на місячній орбіті".
Також Рогозін стверджує, що США планують свої космічні експедиції, не маючи для цього необхідної матеріальної частини.
22 вересня Рогозін заявляв, що РФ не зможе брати участі на других ролях в американському проекті навколомісячної станції Deep Space Gateway (DSG) – програмі NASA зі створення міжнародної населеної станції для вивчення Місяця і далекого космосу, яку планують запустити на орбіту навколо Місяця у 2020-х роках.
Він сказав, що РФ може створити свою наукову станцію з дружніми країнами.
У 2017 році Росія і США підписали заяву про спільну роботу над проектом. У січні 2018 року в Токіо відбулися закриті збори Міжнародної координаційної ради з розроблення DSG. Представники "Роскосмосу" на зборах запропонували запускати російський місячний багатофункціональний модуль на американській ракеті.