Росія і Китай почали спільні військові навчання поблизу Північної Кореї
Спільні військові навчання Росії і Китаю поблизу КНДР пройдуть на території між затокою Петра Великого на півдні Приморського краю РФ і південною частиною Охотського моря на північ від Японії.
Поблизу Північної Кореї почалися військово-морські навчання Росії і Китаю, повідомляє "Синьхуа".
Спільні навчання пройдуть між затокою Петра Великого, недалеко від Владивостока біля кордону між Росією і Північною Кореєю і в південній частині Охотського моря, на північ від Японії. Навчання є частиною китайсько-російських військово-морських навчань "Морська взаємодія – 2017".
З китайської сторони у маневрах беруть участь ракетний есмінець "Шицзячжуан", ракетний фрегат "Дацин", корабель комплексного постачання "Дунпінху", рятувальне судно "Чандао" з рятувальним глибоководним апаратом, а також два палубні вертольоти і морпіхи, зазначає агентство.
З російської сторони у навчаннях беруть участь великий протичовновий корабель "Адмірал Трібуц", корвет "Досконалий", рятувальне судно "Ігор Білоусов" із рятувальним глибоководним апаратом, два палубні вертольоти і морпіхи. РФ також задіює малий протичовновий корабель, ракетний катер, неатомний підводний човен, літальний апарат із нерухомим крилом і буксир.
29 серпня північнокорейська балістична ракета "Хвасон-12" пролетіла над Японією і впала в Тихому океані. Лідер КНДР оголосив про початок "військової операції в Тихому океані".
3 вересня в Північній Кореї пройшло шосте із 2006 року ядерне випробування.
11 вересня всі 15 членів Ради Безпеки ООН підтримали проект резолюції про посилення санкцій щодо Північної Кореї.
15 вересня Північна Корея запустила балістичну ракету в північно-східному напрямку. Ракета пролетіла над японським островом Хоккайдо і впала в Тихому океані на відстані приблизно 2 тис. км на схід від Хоккайдо.
Держсекретар США Рекс Тіллерсон зазначав, що Китай і Росія можуть чинити сильний тиск на Північну Корею. У Кремлі заявили, що "рішуче засуджують продовження таких провокаційних дій" із боку КНДР.
Постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі заявила 17 вересня, що США практично вичерпали можливості вирішити проблему КНДР за допомогою інструментів Ради Безпеки ООН. За її словами, якщо КНДР буде продовжувати свої дії і США чи союзникам доведеться захищатися, Північну Корею "може бути знищено".