Росія має намір підтримати сина Каддафі на майбутніх виборах президента Лівії – Bloomberg

У березні 2018 року стало відомо, що аль-Іслам буде балотуватися на виборах у президенти Лівії
Фото: ЕРА

Син лівійського диктатора Муаммара Каддафі Сейф аль-Іслам хоче здобути фінансову допомогу і посередництво Кремля у переговорах із лівійською владою, щоб заручитися підтримкою на президентських виборах. Російська влада зацікавлена в його кандидатурі, тому що у такий спосіб для Москви в Лівії відкриваються великі економічні можливості, пише Bloomberg.

Син лівійського диктатора Муаммара Каддафі Сейф аль-Іслам шукає підтримки у Кремля, той, зі свого боку, готовий підтримати його як майбутнього лідера Лівії. Про це 20 грудня повідомило агентство Bloomberg.

Росія хоче стати основним посередником між аль-Ісламом і лівійською владою на запланованих у країні виборах, водночас США не цікавляться цим питанням, зазначає агентство.

Для Москви у такий спосіб відкривається можливість укладення контрактів на відновлення країни вартістю в мільярди доларів, а також можливість контролювати найбільші нафтові ресурси Африки і створити військово-морську базу в Середземному морі, пише агентство.

На початку грудня представник аль-Іслама зустрівся із заступником міністра закордонних справ РФ Михайлом Богдановим і передав лист із проханням про політичну підтримку, повідомило агентству джерело в Москві. Візит представників Каддафі-молодшого у РФ був не першим.

Він хоче отримати фінансову допомогу і посередництво в переговорах із лівійською владою, щоб заручитися підтримкою на президентських виборах.

Під час громадянської війни у Лівії повстанці захопили аль-Іслама. Його засудили, але у 2017 році амністували. Незабаром після цього з ним зв'язалися представники Росії і провели переговори через відеозв'язок, розповіло джерело Bloomberg.

За даними агентства, із 2015 року в Лівії налагоджує неофіційні зв'язки і глава Чечні Рамзан Кадиров.

У 2011 році в Лівії почалася громадянська війна між прихильниками режиму Каддафі та опозиційними силами, які очолювала Перехідна національна рада. У серпні повстанці взяли під свій контроль столицю країни Триполі. Після цього у вересні Рада Безпеки ООН визнала Перехідну національну раду як легітимну владу. Останнім притулком Каддафі стало його рідне місто Сирт. 20 жовтня 2011 року полковник потрапив у полон до повстанців і був убитий.

Після повалення Каддафі в Лівії почалася війна між різними силами повстанців, які колись виступали єдиним фронтом. Зараз основні сторони конфлікту в країні – палата представників Лівії, яка контролює великі області сходу, півдня і центру країни, а також уряд національної єдності у столиці Триполі на чолі з президентською радою, керованою прем'єр-міністром Фаїзом Сараджем.

Крім цього, у Лівії діє величезна кількість інших середніх і дрібних угруповань та об'єднань, з яких найбільші – це "Бригади Місурати", "Зінтанські бригади" і терористи ІДІЛ, які проникли в країну у 2014 році і завжди виступають самостійно.

У березні 2018 року аль-Іслам із Тунісу оголосив, що буде балотуватися на виборах у президенти Лівії, які відбудуться навесні 2019 року.