Росія хоче відмовитися від безмитного постачання нафти до Білорусі – Reuters
За даними Reuters, Росія чекає компенсації за доставлені раніше в Білорусь нафтопродукти і відмовляється продовжувати безмитні постачання.
Росія припинила надання кредитів Білорусі та хоче відмовитися від безмитного постачання нафти і зрідженого газу, повідомляє Reuters із посиланням на документи, що потрапили в розпорядження редакції.
Москва має намір відмовити Мінську у наданні чергових кредитних траншів контрольованого Росією Євразійського фонду, а також держкредиту на 2019 рік.
Російська сторона ініціювала припинення практики безперешкодного вивезення з Російської Федерації в Білорусь нафтопродуктів, мотивуючи це втратами російського бюджету в умовах зростання обсягу їх вивезення, ідеться в пояснювальній записці до протоколу змін міжурядової угоди заступника голови правління білоруської компанії "Белнефтехим" Андрія Рибакова.
У записці зазначено, що з цієї причини "тимчасово заблоковано перерахування Білорусі двох траншів кредитної лінії ЄФСР (Євразійського фонду стабілізації і розвитку), у липні 2018 року припинено виплату за так званим механізмом перерозмитнення, а також припинено роботу щодо надання у 2019 році Білорусі приблизно $1 млрд держкредиту".
Росія чекає компенсації за доставлені раніше в Білорусь нафтопродукти, наголошено в документі.
Джерело в уряді Росії підтвердило Reuters, що Москва стурбована зростанням постачання нафтопродуктів у Білорусь, через що страждає російський бюджет.
За його словами, "це безмитне постачання – для Росії це доходи, які випадають". Він додав, що "зараз триває дискусія, щоб внести якісь обмежувальні заходи, аби цієї ситуації уникнути".
Джерело у фінансових колах заявило, що перерахування траншів було припинено через нові розбіжності між РФ і Білоруссю щодо нафти і газу.
У міністерстві фінансів Росії повідомили, що надання кредитів Білорусі припинено не було. Міністерство фінансів Білорусі відмовилося від коментарів.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 серпня заявив, що Москва не виконує зобов'язань у межах Євразійського економічного союзу (ЄАЕС). "Вони від нас вимагають чогось, ніби ми васали у них, а в межах ЄАЕС, куди вони нас запросили, вони виконувати свої зобов'язання не хочуть. Ось вони і створюють неконкурентну ситуацію", – сказав Лукашенко.