Росія не збирається розміщувати ракети середньої та меншої дальності там, де немає таких ракет американського виробництва – Путін
Перемовини щодо поновлення договору РСМД необхідно відновити невідкладно, заявив президент Росії Володимир Путін. Він вважає США відповідальними за припинення дії договору.
Після припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності Росія не збирається розміщувати такі ракети там, де немає ракет американського виробництва. Про це йдеться в заяві президента РФ Володимира Путіна, яку 5 серпня розмістив сайт Кремля.
"Ми не відмовляємося від узятих на себе односторонніх зобов'язань, усі наші дії матимуть виключно відповідний, дзеркальний характер. Це стосується розроблення, виробництва й розміщення ракет середньої та меншої дальності наземного базування. Ми не розміщуватимемо їх у тих регіонах і доти, доки там не буде розгорнуто ракети середньої та меншої дальності американського виробництва", – заявив Путін.
Він доручив МЗС, міністерству оборони та розвідки "уважно, якомога ретельніше спостерігати за подальшими кроками США щодо розроблення, виробництва й розміщення" ракет цього класу.
"У разі отримання достовірної інформації про те, що США завершили розроблення й розпочали виробництво відповідних систем, Росія буде змушена розпочати повноформатне розроблення аналогічних ракет. Звісно, для цього потрібен час. До надходження таких систем на озброєння російської армії реальні загрози, які виникають для Росії у зв'язку з виходом США з Договору про ракети середньої та меншої дальності, надійно відбиватимуть уже наявними в нас засобами", – стверджує президент РФ.
Він підкреслив, що США вийшли із ДРСМД "під надуманим приводом", чим "перекреслили багаторічні зусилля, спрямовані на зниження ймовірності масштабного воєнного конфлікту, зокрема із застосуванням ядерної зброї".
"Щоб уникнути хаосу, у якому немає жодних правил, обмежень і законів, потрібно ще раз зважити всі можливі небезпечні наслідки й розпочати серйозний діалог без двозначностей і по суті. Росія вважає за необхідне, не відкладаючи, відновити повноцінні перемовини щодо забезпечення стратегічної стабільності та безпеки. Ми до цього готові", – ідеться в заяві Путіна.
США оголосили про намір припинити виконання підписаного в 1987 році ДРСМД після появи на озброєнні російської армії крилатої ракети 9М729. За інформацією американців, 9М729 випробовували на відстань понад 500 км.
1 лютого 2019 року держсекретар США Майк Помпео анонсував вихід США із ДРСМД.
2 лютого президент РФ Володимир Путін заявив, що у відповідь на вихід США із ДРСМД із нього виходить Росія. 4 березня він підписав указ, згідно з яким Росія припиняє виконання ДРСМД. 3 липня Путін підписав закон про припинення ДРСМД, того самого дня документ набув чинності.
2 серпня США офіційно вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності.
У НАТО заявили, що союзники США по Північноатлантичному альянсу повністю підтримують рішення Вашингтона вийти із ДРСМД, а відповідальність Росії за припинення дії документа є виключною.