Росія виплатить Раді Європи борг за внесками, якщо ПАРЄ усуне загрозу дискримінації національних делегацій – російський сенатор

Косачов нагадав, що борг накопичився за минулі два роки
Фото: Совет Федерации / Facebook

Борг Росії Раді Європи – €60 млн, у разі якщо Парламентська асамблея Ради Європи проведе реформу, завдяки якій у кожної делегації буде гарантоване право голосу, РФ готова сплатити борг, заявив російський сенатор Костянтин Косачов.

Росія виплатить щорічний внесок Раді Європи і відшкодує накопичений борг, після того як Парламентська асамблея Ради Європи усуне загрозу дискримінації національних делегацій. Про це в коментарі "Известиям" повідомив голова комітету Ради Федерації РФ із міжнародних справ Костянтин Косачов.

"У цьому разі Росія буде готова не просто виплатити свій щорічний внесок, але й відновити той борг, що накопичився за минулі два роки. Це наша офіційна позиція, і я можу її тільки вітати", – заявив Косачов.

За його словами, Раді Європи потрібна реформа, завдяки якій у кожної делегації має бути гарантоване право голосу.

Джерела видання в дипломатичних колах повідомили, що борг Росії Раді Європи – €60 млн.

"Європейська правда" 8 квітня написала, що представники Німеччини в Раді Європи вдаються до активних дій для зняття санкційного тиску із РФ. Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи затвердило термінові дебати, на яких парламентаріям пропонували розглянути доповідь делегата від Нідерландів Тіні Кокса (фракція "Об'єднані ліві") з пунктом, метою якого є позбавлення ПАРЄ права накладати санкції на національні делегації. Це давало змогу створити механізм повернення делегації РФ до роботи в асамблеї.

Постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба в коментарі виданню "ГОРДОН" 8 квітня заявив, що дебати – "неприкрита лицемірна спроба" виписати Росії "індульгенцію" за окупацію Криму та агресію на Донбасі.

9 квітня стало відомо, що початковий варіант доповіді Кокса змінено. Голландський делегат у підсумку запропонував створити альтернативний варіант введення санкцій, за яким останнє слово в разі покарання країни, що порушує принципи співіснування європейських націй, мало належати комітету міністрів Ради Європи. Право ПАРЄ самостійно вводити санкції залишено без змін.

10 квітня ПАРЄ схвалила резолюцію про підтримку доповіді "Роль і місія ПАРЄ: головні виклики майбутнього". У резолюції міститься заклик до РФ призначити делегацію в асамблею і відновити обов'язкову виплату внеску в бюджет організації.

Член української делегації в ПАРЄ, нардеп від "Народного фронту" Георгій Логвинський заявив, що багато делегатів ПАРЄ відкрито говорили, що одержали команду від керівництва їхніх країн підтримувати Росію.