Росія заявила про передання в ООН доказів, що запущена КНДР ракета не була міжконтинентальною
Запущена 4 липня Північною Кореєю балістична ракета мала середню дальність польоту й не була міжконтинентальною, стверджують у міністерстві оборони РФ.
Росія передала в ООН радіолокаційні дані, які нібито підтверджують, що запущена 4 липня Північною Кореєю балістична ракета мала середню дальність польоту й не була міжконтинентальною. Про це повідомляє ТАСС із посиланням на лист міністерства оборони Росії в секретаріат ООН і Раду Безпеки Організації.
У листі йдеться, що запуск північнокорейської ракети відстежувала радіолокаційна станція типу "Воронеж", розміщена в Іркутській області.
Згідно з даними, що дістала російська станція, час польоту ракети становить приблизно 14 хвилин, максимальна висота польоту – 535 км, дальність польоту – 510 км.
4 липня, у День незалежності США, КНДР здійснила запуск балістичної ракети зі свого східного узбережжя в напрямку Японського моря. Снаряд упав у виключній економічній зоні Японії.
Північнокорейське телебачення розповіло про "успішне випробування ракети "Хвасон-14".
У США заявили, що запущена балістична ракета КНДР здатна долетіти до Аляски, й ініціювали закрите засідання Ради Безпеки ООН.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин назвав черговий ракетний запуск "подарунком американським виродкам". До цього він неодноразово заявляв, що країна буде нарощувати ударний ядерний потенціал для атак на американські цілі.
У відповідь американські та південнокорейські військові провели ракетні стрільби в акваторії територіальних вод Південної Кореї. Пізніше вони відпрацювали удари по ключових об'єктах у КНДР.
5 липня постійний американський представник при ООН Ніккі Гейлі заявила, що Сполучені Штати працюють над проектом резолюції, який передбачає посилення санкцій проти КНДР. Також вона зазначила, що США готові застосувати військову силу проти Північної Кореї, "якщо це буде потрібно".