Російська академія наук відмовилася надавати звання почесного професора патріарху Кирилу та спікеру Ради Федерації РФ Матвієнко
Питання про присудження звання "Почесний професор" патріарху Кирилу та спікеру Ради Федерації РФ Валентині Матвієнко знято з порядку денного засідання президії Російської академії наук. Ініціатива викликала хвилю обурення в академічній спільноті РФ.
Президія Російської академії наук зняла з порядку денного свого засідання, запланованого на 22 січня, питання про присудження звання "Почесний професор РАН" патріарху Кирилу та спікеру Ради Федерації Валентині Матвієнко, розповів "Радио Свобода" віце-президент РАН Юрій Балега.
За його словами, питання виявилося "не до кінця продуманим". Водночас Балега вважає за необхідне надавати почесні звання "людям, які мають владу в нас у країні", і тим, хто допомагає академії.
Як зазначає "Радио Свобода", обурення наукової спільноти викликав не тільки той факт, що про надання звання Кирилу і Матвієнко прес-служба РАН оголосила 18 січня, тобто ще до обговорення цього питання президією, але й відсутність поняття "почесний професор" у статуті академії, ухваленому в червні 2014 року. У попередньому статуті 2001 року таке звання було: його було присуджено 11 "видатним діячам світової культури, науковцям, державним і громадським діячам", зокрема, попереднику Кирила патріарху Алексію II.
"Це ганебна історія. Звання мають давати науковцям. Чиновники жодного стосунку до науки не мають. Я вважаю, що це неправильна практика", – сказав "Радио Свобода" академік РАН Юрій Апресян, один із противників надання звання "почесного професора" главі РПЦ і голові Ради Федерації.