Російська ПВК "Вагнер" вербує найманців для участі у війні на території Лівії – ЗМІ
Кампанію з вербування сирійців для участі у війні на території Лівії пов'язана із владою Росії ПВК "Вагнер" проводить на півдні та сході Сирії, пише німецьке видання Bild.
Пов'язана з російською владою приватна військова компанія "Вагнер" вербує громадян Сирії для участі у війні на території Лівії, пише німецьке видання Bild із посиланням на родичів завербованих сирійців.
За інформацією видання, ПВК "Вагнер" проводить "безпрецедентну кампанію з вербування" на півдні та сході Сирії. До вербування також залучено "офіцерів військової секретної служби режиму [президента Сирії Башара] Асада", а також місцеву владу на підконтрольній Асаду території.
Надалі найманці проходять навчання, а потім їх переправляють з російської авіабази Хмеймім у провінції Латакія на територію Лівії, де вони беруть участь у бойових діях на боці генерала Халіфи Хафтара, командувача збройних сил так званого тобрукського уряду Лівії, визнаного міжнародною спільнотою.
Один із родичів завербованого чоловіка повідомив виданню, що найманцям обіцяють зарплату в розмірі $1 тис. на місяць, а також компенсацію в розмірі від $25 тис. до $50 тис. у разі поранення або загибелі.
Як зазначає Bild, вербуванням найманців "Росія відкрито порушує всі декларації ООН, ембарго на постачання зброї до Лівії і заключну декларацію конференції в Берліні від 19 січня 2020 року", яка містить заклик утримуватися від бойових дій у Лівії.
Про скерування російських найманців у Лівію ще 5 листопада 2019 року писала американська газета The New York Times. За даними видання, Росія протягом шести тижнів відправила до Лівії 200 найманців, серед яких є снайпери. Вони виступили на боці Хафтара.
У лютому 2020-го президент Туреччини Реджеп Ердоган заявляв, що Росія управляє конфліктом в Лівії "на найвищому рівні".
Після повалення 2011 року режиму лівійського диктатора Муаммара Каддафі у країні створили новий уряд, проте 2014 року він розколовся і в Лівії почалися бойові дії між двома адміністраціями. Одна з них – міжнародно визнаний уряд національної єдності (УНІ), який контролює Тріполі, друга – "тобрукський уряд", збройними силами якого командує Хафтар.
5 квітня 2019 року сили Хафтара взяли під контроль колишній міжнародний аеропорт "Тріполі" неподалік від столиці країни. Рада Безпеки ООН закликала Хафтара негайно зупинити наступ на Тріполі. 6 квітня бойова авіація ПНІ завдала авіаударів по зайнятих напередодні хафтарівцями районах.
Військова прокуратура Лівії видала ордер на арешт Хафтара.
28 квітня 2019 року силам, підконтрольним міжнародно визнаному уряду національної єдності Лівії, вдалося витіснити армію Хафтара з південних районів міста.