Російські держкомпанії купували програми Microsoft в обхід санкцій – ЗМІ

Виробник "Буків" закуповував продукцію Microsoft, незважаючи на санкції
Фото: ЕРА

За інформацією Reuters, серед покупців продукції Microsoft у Росії опинився концерн "Алмаз-Антей", що виробляє зенітні комплекси "Бук".

Російські державні компанії й організації, а також підприємства у Криму купували програмне забезпечення Microsoft, незважаючи на західні санкції. Про це пише Reuters.

За даними агентства, держкомпанії, що потрапили під санкції, закупили не менше ніж п'ять тисяч продуктів Microsoft на загальну суму понад 60 млн рублів.

Серед покупців продукції Microsoft – концерн "Алмаз-Антей", що виробляє зенітні комплекси "Бук", Головдержекспертиза Росії, що бере участь у роботі над проектом мосту через Керченську протоку, а також санаторій "Крим" міноборони РФ, свідчать дані системи держзакупівель.

У всіх випадках постачання здійснюють через третіх осіб.

"Якщо сьогодні вимкнути усі програмні продукти Microsoft у Криму, відсотків дев'яносто економіки Криму просто зупиниться", – розповів представник однієї із компаній, що перепродують ПЗ.

Упродовж 20142015 років США і європейські країни упродовж кількох етапів запроваджували персональні та секторальні санкції проти громадян і компаній, причетних до анексії Криму Росією і бойових дій на Донбасі.

2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписав закон про нові обмежувальні заходи щодо РФ.

Санкції США, зокрема, забороняють експорт американськими компаніями будь-яких продуктів, послуг і технологій у Крим. Також американським компаніям заборонено укладати угоди із фірмами або особами, що потрапили до списку "осіб особливих категорій і заборонених осіб" уряду США.