Російські дипмісії у США до закриття у 2016 році використовували для шпигунства
За офіційною версією, російські диппредставництва в Нью-Йорку та Меріленді було закрито у відповідь на кампанію щодо утисків американських дипломатів у РФ. Джерела Yahoo News стверджують, що росіяни використовували дипмісії для стеження за співробітниками ФБР та іншими американськими спецслужбами.
У російських дипломатичних місіях у штатах Меріленд і Нью-Йорк вели шпигунську діяльність проти ФБР та інших спецслужб США. Про це повідомляє Yahoo News із посиланням на колишніх співробітників розвідки.
За даними співрозмовників Yahoo, американська влада встановила, що росіяни відстежували радіопристрої, використовувані групами спостереження ФБР. Імовірно, у групах електронної контррозвідки працювали дружини деяких російських дипломатів.
Із 2012 року почали надходити відомості про компрометацію систем зв'язку у спецслужбах США. Приблизно тоді ж російські шпигуни також скомпрометували резервні системи зв'язку команд ФБР – мобільні телефони, оснащені рацією.
Перехоплені повідомлення зазвичай були зашифровані, однак у ФБР побоювалися, що росіяни згодом зможуть дібрати ключі до шифрів.
Не раз співробітників російських дипмісій, які, очевидно, діяли під прикриттям, бачили за кермом фургонів, із пакетами або рюкзаками в руках, у яких могла бути апаратура, що відстежувала сигнали від мобільних груп або з вікон офісів секретних служб, розповіли чиновники на правах анонімності.
У розвідці США також побоювалися, що російські шпигуни ознайомлені зі способами зламу комп'ютерів, не під’єднаних до інтернету.
На таємних брифінгах у розвідструктурах ішлося про те, що РФ ввела "крота" у структури влади США; це, можливо, допомагало російським "дипломатам" діставати інформацію про місцеперебування таємних груп ФБР, про способи передавання інформації агентами, а самим уникати стеження.
Реакцією на активізацію російської шпигунської мережі стало технічне переоснащення агентів американської розвідки, посилення заходів безпеки на стаціонарних об'єктах спецслужб, а також відмова від співпраці ФБР і ЦРУ з низкою інформаторів у Росії – через побоювання, що їх буде викрито, пише Yahoo News.
29 грудня 2016 року адміністрація президента Барака Обами ухвалила рішення про вислання 35 російських дипломатів і закриття двох російських дипмісій. Приводом назвали відповідь "на кампанію щодо утисків американських дипломатів у Москві", а також відомості про втручання Москви у президентські вибори. Однак джерела Yahoo News припускають, що США скористалися моментом, щоб ліквідувати секретні "пости прослуховування", розміщені на російських дипломатичних об'єктах.
Росія із 2017 року вимагає повернення дипломатичних резиденцій у Нью-Йорку та Меріленді.