Російські військові зайняли американську базу в сирійському Манбіджі

Американські військові залишили позиції поблизу Манбіджа
Фото: ЕРА

Виведення американських військових із Сирії зіграло на руку президенту РФ Володимирові Путіну і главі сирійської держави Башару Асаду, пише видання The New York Times.

Російські військові 15 жовтня увійшли в ту частину Сирії, де раніше базувалися підрозділи військових США. Про це повідомляє видання The New York Times.

13 жовтня міністр оборони США Марк Еспер заявив, що Трамп наказав американським військам у Північній Сирії розпочати виведення "якомога швидше й безпечніше", пише Associated Press.

Російські та сирійські війська зайняли позиції поблизу Манбіджа, захопили занедбані американські блокпости, "щоб оголосити про свою присутність у цьому районі й запобігти вторгненню Туреччини", пише The New York Times.

Така зміна балансу сил у Сирії, яка була обумовлена рішенням президента США Дональда Трампа вивести американські війська, може зміцнити позиції президента Сирії Башара Асада і припинити військову операцію Туреччини, зазначає The New York Times.

Видання посилається на сюжет російського видання Anna News, який розповідає про те, що "американці збиралися настільки швидко, що залишили там частину майна й особисті речі".

Поки що незрозуміло, чи залишаться російські військові в Манбіджі, однак для Росії така перестановка дала дві основні переваги: допомогти Асаду відновити контроль над усією територією Сирії і дати можливість президенту РФ Володимирові Путіну показати, що він "гарний друг" для країн Близького Сходу, зазначає видання.

Фахівець із Близького Сходу Інституту Європи Російської академії наук Олександр Шумілін у коментарі The New York Times назвав вихід американських військ із Сирії "несподіваним подарунком Путіну". За його словами, Росії вдалося дістати вигоду завдяки помилкам Заходу.

Окрім того, Путіну надали ще одну перевагу – завдяки військовій операції Анкара змушена віддалитися від НАТО і може зміцнити зв'язки із РФ, зазначає експерт.

Відео: Anna News / YouTube

Із 2011 року в Сирії триває військовий конфлікт. У бойових діях, окрім США, беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди, бойовики "Ісламської держави", а також збройні сили РФ, Ірану та Туреччини.

9 жовтня 2019 року президент Туреччини Реджеп Ердоган оголосив про початок військової операції "Джерело миру" на півночі й північному сході Сирії. Збройні сили Туреччини спільно з підтримуваною Анкарою "Сирійською національною армією" розпочали операцію проти курдських формувань та "Ісламської держави". Спочатку турецькі бомбардувальники атакували позиції курдів, а потім турецька армія розпочала наземний наступ.

13 жовтня стало відомо, що в район проведення військової операції Туреччини попрямували урядові збройні сили Сирії. Курди повідомили, що дійшли згоди з Дамаском щодо розміщення на кордоні з Туреччиною урядових військ.

Ердоган заявив, що Туреччина не претендує на територію Сирії.

Трамп назвав "поганою ідеєю" операцію Анкари. "Туреччина, член НАТО, вторглася в Сирію. Сполучені Штати не підтримують цієї атаки", – заявив Трамп. Перед початком операції глава Білого дому повідомив, що знищить економіку Туреччини, якщо той зробить щось, що виходить, на його думку, за межі. 15 жовтня у США запровадили санкції стосовно Туреччини через операцію в Сирії. Трамп зателефонував Ердогану й закликав зупинити військову операцію. Останній пообіцяв американському колезі, що не атакуватиме населене курдами сирійське місто Кобані. Делегація США незабаром вирушить в Анкару домовлятися про врегулювання конфлікту між Туреччиною та курдами.

Євросоюз закликав Туреччину зупинити "Джерело миру".

15 жовтня Ердоган заявив, що не сприймає вимог Трампа зупинити турецьку військову операцію в Сирії.