Російський адвокат Рєзнік пішов із Московської юридичної академії після встановлення меморіальної дошки Сталіну
Російська влада "загралась" із фігурою Йосипа Сталіна "для накачування електорату", заявив російський адвокат Генрі Рєзнік, коментуючи встановлення меморіальної дошки вождю СРСР в будівлі Московської державної юридичної академії.
Російський адвокат і віце-президент Федеральної палати адвокатів Генрі Рєзнік вийшов із числа професорів Московської державної юридичної академії (МДЮА) через установлену меморіальну дошку Йосипу Сталіну в будівлі установи. Про це Рєзнік написав у блозі на сайті радіостанції "Эхо Москвы".
"Приблизно тиждень тому в коридорі МГЮА, на стіні центральної аудиторії, з'явилася мармурова меморіальна дошка з тисненням: "Тут виступав у червні 1924 року після XIII з'їзду РКП Йосип Віссаріонович Сталін". Мені про це стало відомо вчора, я не повірив і відпостився у ФБ: "Якщо це не фейк – перевірю в понеділок – вийду із професорства у МДЮА та ніколи не з'явлюсь у цій оскверненій будівлі". Тепер знаю точно: не фейк. Дошка висить", – написав адвокат.
Він зазначив, що міг би допустити появу такого пам'ятника на стіні "пам'яток індустріалізації", але тільки не юридичного вишу.
"Що зробив більшовицький вождь – він поховав право. Сталін – це масові позасудові органи репресії: особливі наради, трійки та двійки, узаконені тортури, ліквідація незалежного суду, презумпції невинуватості та принципу змагальності, депортації цілих народів. Традицій сталінської "соціалістичної законності" досі не можемо подолати. Сталін – це антиправо... Ні, вибачте. Це край. Із числа професорів МДЮА вибуваю", – заявив Рєзнік.
На його думку, російська влада "загралася для накачування електорату з постаттю Йосипа Віссаріоновича".
"Адже у країні є його спадкоємці – нащадки костоломів і вертухаїв, їх і виховували відповідно – у дусі преклоніння перед "світочем людства", ненависті до свободи та демократії. І їх чимало. Більше, ніж дітей жертв репресій, які вижили", – переконаний адвокат.
У коментарі РБК представник прес-центру університету заявив, що виш не має наміру розпочинати з Рєзніком полеміку.
"Університет поважає позицію Генрі Марковича Рєзніка, не бажаючи розпочинати з ним полеміку. Звільнення жодним чином не позначиться на навчальному процесі, оскільки він мав 0,1 ставки професора", – зазначили в МДЮА.
У прес-центрі повідомили, що меморіальну дошку було встановлено відповідно до постанови 1960 року.
Фото дошки в Instagram виклав адвокат Іван Тертичний.