Російського блогера засудили до п'яти років колонії. Його обвинуватили в розпалюванні ненависті до дітей силовиків
Наприкінці липня, після першої акції за допуск незалежних кандидатів на вибори в Мосміськдуму, російський блогер Владислав Синиця опублікував твіт про деанонімізацію силовиків і припустив, що діти правоохоронців, які брали участь у розгоні акції протесту, можуть "якось не прийти зі школи".
Пресненський суд Москви 3 вересня засудив до п'яти років колонії загального режиму російського блогера Владислава Синицю за обвинуваченням в екстремізмі, повідомляє "Русская служба BBC".
Його визнали винним в екстремізмі: суд розцінив як заклик до насильства його твіт, опублікований 31 липня, у якому той міркував про деанонімізацію силовиків, які брали участь у розгоні протестних мітингів у Москві, і наслідки, із якими, на думку блогера, можуть зіткнутися їхні сім'ї. Зокрема, у твіті йшлося, що діти цих правоохоронців можуть "якось не прийти зі школи".
"Русская служба BBC" зазначає, що розгляд справи Синиці в суді тривав один день: 2 вересня обвинувачення і захист надали докази, того самого дня відбулися дебати сторін і підсудному дали останнє слово.
Синиця не визнав провини і заявив, що його слова вирвано з контексту. Він підтвердив, що написав цей твіт, але, за його словами, повідомлення не можна вважати погрозою, оскільки він просто міркував про ймовірні наслідки для представників силових структур.
Акції протесту в Москві почалися після того, як Мосміськвиборчком відмовився реєструвати незалежних кандидатів у депутати Московської міської думи. Під час акцій 27 липня і 3 серпня було затримано кілька тисяч осіб, силовики застосовували силу та спецзасоби.