Роскомнагляд зобов'язав провайдерів блокувати сайти протягом доби після ухвалення попередження
У Роскомнагляді заявили, що провайдер хостингу зобов'язаний негайно повідомляти власників сайтів про необхідність видалення інтернет-сторінок, які містять заборонену у РФ інформацію.
Із 29 грудня в Росії набувають чинності зміни до законів "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації" та "Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їхньому здоров'ю та розвитку", згідно з якими провайдери хостингу і власники сайтів повинні протягом доби видаляти або обмежувати доступ до забороненої інформації. Про це 27 грудня повідомив Роскомнагляд у листі, який є в розпорядженні видання "ГОРДОН".
"Негайно, із моменту одержання повідомлення провайдер хостингу зобов'язаний поінформувати про це обслуговуваного ним власника сайта в мережі інтернет та повідомити його про необхідність видалення інтернет-сторінки, яка містить інформацію, поширення якої в Російській Федерації заборонено", – заявили у відомстві.
У Роскомнагляді підкреслили, що негайно після одержання від провайдера хостингу повідомлення про занесення доменного імені чи сторінки сайта до Єдиного реєстру забороненої інформації власник сайта зобов'язаний видалити цю сторінку.
"У разі відмови або бездіяльності власника сайта в мережі інтернет провайдер хостингу зобов'язаний обмежити доступ до такого сайта в мережі інтернет протягом доби", – попередили у відомстві.
Після теракту в будівлі ФСБ в Архангельську, який скоїв 17-річний підліток, і масового вбивства в Керчі, яке влаштував студент коледжу, Держдума РФ 4 грудня 2018 року ухвалила закон, що захищає дітей від спроб залучення в злочинні спільноти.
Закон дозволяє не видаляти інтернет-сторінки, що містять небезпечний для дітей контент, а припиняти до них доступ. За задумом авторів, це дасть змогу правоохоронцям зібрати і зафіксувати докази з метою подальшого проведення розслідування.
Також законом запропоновано скоротити строк, протягом якого власник сайта зобов'язаний припинити доступ до нього, а також строк, протягом якого провайдер зобов'язаний обмежити доступ до такого сайта в разі бездіяльності його власника.
Документ підписав президент РФ Володимир Путін, його опублікували на офіційному порталі правової інформації 18 грудня.