"Репресовані" північнокорейські дипломати живі, але щодо них проводять слідство – ЗМІ
Південнокорейське видання Chosun Ilbo 31 травня написало, що після провалу переговорів зі США лідер КНДР Кім Чен Ин улаштував масові чистки серед дипломатів, на яких поклав відповідальність за те, що сталося. За даними видання, кількох людей було страчено, кількох – доправлено в табори. Джерела американського телеканала CNN повідомили, що чиновники живі, але стосовно деяких із них проводять розслідування.
Спецпредставник КНДР у справах США Кім Хек Чхоль, якого, за даними південнокорейського видання Chosun Ilbo, нібито стратили після провалу переговорів із президентом США Дональдом Трампом у Ханої, живий, але перебуває під слідством. Про це повідомляє американський телеканал CNN із посиланням на джерела.
Співрозмовник видання зазначив, що долі спецпредставника поки не визначили, є ймовірність, що його можуть "суворо покарати".
Під арештом нібито також перебуває перекладач глави КНДР Кім Сон Хе.
Chosun Ilbo 31 травня написало, що після провалу переговорів зі США Кім Чен Ин улаштував масові чистки серед дипломатів, на яких поклав відповідальність за те, що сталося. За даними видання, на військовому аеродромі Мірім у Пхеньяні стратили спецпредставника КНДР у справах США Кім Хек Чхоля і ще чотирьох високопоставлених дипломатів, яких обвинуватили у шпигунстві на користь Сполучених Штатів.
Крім того, за наказом Кім Чен Ина трьох дипломатів на чолі із заступником голови Трудової партії КНДР Кім Йон Чхолем доправили на каторжні роботи в табір для політв'язнів.
Достовірність цієї інформації поставили під сумнів після того, як північнокорейське державне агентство ЦТАК оприлюднило фото, на якому Кім Йон Чхоль перебуває на заході разом із Кім Чен Ином.
27–28 лютого 2019 року у в'єтнамському Ханої відбувся другий американсько-північнокорейський саміт за участю Трампа та Кім Чен Ина. У Білому домі заявили, що лідери двох країн під час саміту підпишуть двосторонній договір, однак делегації не погодили тексту угоди.
Міністр закордонних справ КНДР Лі Йон Хо зазначив, що США на саміті в Ханої висунули додаткові вимоги, через які не було досягнуто згоди. Він не уточнив, про що конкретно йшлося.
Джерела The New York Times повідомили, що американська сторона не погодилася зняти з КНДР санкції, які, на думку Вашингтона, могли призвести до продовження збагачення урану в таємному ядерному центрі поблизу Пхеньяна.
Заступник міністра закордонних справ Північної Кореї Цой Сон Хі 15 березня зазначила, що Кім Чен Ин може зупинити подальші переговори зі США щодо денуклеаризації. Чиновниця заявила, що Пхеньян не має наміру йти на компроміс або продовжувати переговори, якщо тільки США не вживатимуть заходів, співмірних ухваленим КНДР рішенням – 15-місячному мораторію на запуск і випробування ракет.
13 квітня Кім Чен Ин заявив, що чекає від США продовження переговорів про денуклеаризацію до кінця року.