Саміт "Східного партнерства" відбудеться 18 червня. Він пройде у форматі відеоконференції
У саміті візьмуть участь глави держав або урядів 27 країн – членів ЄС, а також лідери країн "Східного партнерства" – Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови й України.
Саміт "Східного партнерства" відбудеться 18 червня, повідомила пресслужба Європейської ради.
Він пройде у форматі відеоконференції. До пандемії коронавірусу планували, що зустріч проведуть у Брюсселі в очному форматі.
У саміті візьмуть участь глави держав або урядів 27 країн – членів ЄС, а також лідери країн "Східного партнерства" – Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови й України.
Головувати на засіданні буде президент Європейської ради Шарль Мішель, на зустріч також запрошено президентку Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн і верховного представника ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозепа Борреля.
У Європейській раді повідомили, що на саміті обговорять довгострокові цілі політики "Східного партнерства" та плани після 2020 року, які має бути затверджено на очному саміті на початку 2021 року.
"Лідери ще раз підтвердять стратегічну важливість "Східного партнерства". Вони також підкреслять важливість солідарності під час кризи COVID-19, яка містить значну підтримку з боку ЄС для подолання наслідків спалаху [епідемії] в регіоні "Східного партнерства", – ідеться в заяві.
"Східне партнерство" – проєкт Євросоюзу, існує із 2009 року. Його мета – розвиток інтеграційних зв'язків із шістьма країнами колишнього СРСР: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою й Україною. Три з цих держав – Україна, Молдова та Грузія – закликали Брюссель створити додатковий формат взаємодії для асоційованих партнерів і заявляли про намір здобути перспективу членства в ЄС.
Головний дипломат ЄС Боррель називав Україну стрижневим партнером ЄС серед країн "Східного партнерства".
У травні Рада ЄС схвалила висновки про політику "Східного партнерства" на період після 2020 року. Рада вважає, що "Східне партнерство" має стати амбітнішою і гнучкішою основою для співпраці з країнами-партнерами.