Санкції проти РФ потрібно продовжувати до "тектонічних змін" – імовірний наступник Могеріні
Міністр закордонних справ Іспанії Жозеп Боррель – кандидат на посаду верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки, яку зараз обіймає Федеріка Могеріні, – виступив за ухвалення рішень щодо санкцій кваліфікованою більшістю Ради ЄС, а не одноголосно, як зараз.
Колишній міністр іноземних справ Іспанії Жозеп Боррель, який може змінити Федеріку Могеріні на посаді верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки, заявив про необхідність продовжувати санкції проти Росії.
Як повідомляє "Європейська правда", він сказав про це, виступаючи у Європарламенті 7 жовтня.
"Ми повинні продовжувати санкції проти Росії до того часу, поки не стануться тектонічні зміни", – підкреслив дипломат.
Він назвав Росію "ворогом Європи" і нагадав, що санкції проти РФ ввели через воєнну агресію на Донбасі та анексію Криму.
"Поки Росія не змінить свого підходу до цього, санкції повинні продовжуватися", – додав Боррель, зазначивши, що з Москвою потрібно будувати діалог у тих сферах, "де це можливо".
Дипломат зазначив, що санкції Євросоюзу з Росії можуть зняти, якщо проти їх продовження виступить хоч одна країна блоку. Він виступив за те, щоб рішення, які стосуються санкцій, прав людини і миротворчих місій, Рада ЄС ухвалювала кваліфікованою більшістю, а не одностайно, як зараз.
Попереднє рішення за твердженням Борреля на посаді комітет Європарламенту ухвалив сьогодні, однак його не розголошують, повідомляє "Немецкая волна". Результати всіх слухань стануть відомі 17 жовтня, Європарламент остаточно затвердить весь список нової Єврокомісії 23 жовтня.
Сполучені Штати, Євросоюз та деякі інші країни запровадили економічні санкції щодо Росії навесні 2014 року після анексії Криму і початку російської агресії на Донбасі. Санкційні пакети кілька разів розширювали та посилювали.
2 липня на позачерговому саміті Європейського союзу у Брюсселі було погоджено призначення на вищі керівні посади інститутів ЄС. Зокрема, погодили кандидатуру прем'єр-міністра Бельгії Шарля Мішеля новим президентом Ради ЄС, а міністра оборони Німеччини Урсулу фон дер Ляєн – на посаду президента Європейської комісії.
16 липня депутати Європарламенту затвердили фон дер Ляєн главою Єврокомісії, у листопаді вона змінить Жана-Клода Юнкера.
10 вересня фон дер Ляєн презентувала нову структуру і склад Єврокомісії.