Семиволос: Трамп Ізраїлю не допоміг, скоріше потішив его Нетаньяху, але додав головного болю всім

Семиволос: Араби реагуватимуть дуже голосно, але здебільшого без очевидного результату
Фото: ЕРА

Рішенням щодо Єрусалима президент США Дональд Трамп зробив приємне прем'єр-міністру Ізраїлю Біньяміну Нетаньяху, проте загострив іранську проблему, уважає директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

Рішення президента США Дональда Трампа про перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалима загострює ситуацію на Близькому Сході і вигідне Ірану. Таку думку висловив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос у Facebook.

"Араби реагуватимуть дуже голосно, але здебільшого без очевидного результату. Арабська вулиця буде реагувати традиційно – палити американські та ізраїльські прапори. Зближення позицій між саудитами та ізраїльтянами на тлі іранської загрози, про яке говорили останні декілька місяців, очевидно, буде припинено. Іранці святкуватимуть. Підступність американців наочно продемонстровано", – написав він.

Семиволос наголосив, що Трамп своїм рішенням полестив прем'єр-міністру Ізраїлю Біньяміну Нетаньяху. І припустив, що Європа відреагує на події негативно, але стримано, проте ідеї бойкоту, ізоляції та санкцій щодо ізраїльських поселень матимуть додаткову підтримку.

"Я не думаю, що таке рішення остаточно знищує ідею two state-solution (ідея "двох держав" передбачає незалежну державу Палестина поряд із Державою Ізраїль. – "ГОРДОН"), але очевидно, що тепер проблем додасться. Тобто особливо Трамп Ізраїлю не допоміг, скоріше потішив его Нетаньяху, але додав головного болю всім, хто професійно займається близькосхідними справами і розуміється на першості іранської загрози", – підсумував він.

6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю й оголосив про перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалима.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху подякував главі Білого дому за таке рішення і заявив, що Ізраїль завжди буде забезпечувати свободу віросповідання для євреїв, християн і мусульман.

Президент Палестини Махмуд Аббас повідомив, що визнання Трампом Єрусалима столицею Ізраїлю рівнозначне відмові США від ролі посередника в мирних переговорах. У 2014 році він пропонував зробити Єрусалим спільною столицею двох держав.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган ініціював екстрене засідання лідерів країн Організації ісламського співробітництва.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр Великобританії Тереза Мей не підтримали рішення Трампа.

Рада Безпеки ООН 8 грудня збереться на засідання на прохання восьми держав у зв'язку з рішенням президента США.

Ізраїль окупував східну частину Єрусалима після війни 1967 року і вважає все місто своєю неподільною столицею. Міжнародна спільнота цього не визнає і наполягає на тому, що статус міста має бути визначено під час палестинсько-ізраїльських мирних переговорів. Палестинці, зі свого боку, хочуть оголосити Східний Єрусалим столицею своєї держави.

Адміністративна столиця Ізраїлю зараз розташована в Тель-Авіві, а Палестинська національна адміністрація базується в місті Рамалла.