Сенатор Грем назвав зустріч Трампа з Путіним "катастрофічною"
Сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем уважає, що президент США Дональд Трамп і державний секретар Рекс Тіллерсон готові "пробачити й забути" втручання Росії у вибори президента Сполучених Штатів 2016 року.
Президент США Дональд Трамп відмінно виступив у Польщі, але його зустріч із російським президентом Володимиром Путіним у Гамбурзі була "катастрофічною". Таку думку висловив сенатор-республіканець Ліндсі Грем в інтерв'ю телеканалу NBC News.
"Президент Трамп виступив із дійсно гарною промовою в Польщі, але в нього, на мою думку, була катастрофічна зустріч із президентом Путіним. 2 години й 15 хвилин зустрічі. Тіллерсон (держсекретар США Рекс Тіллерсон. – "ГОРДОН") й Трамп готові пробачити та забути, коли мова йде про кібератаки на американські вибори 2016 року", – заявив Грем.
За його словами, Росія для Трампа – "сліпа пляма", що дає Путіну можливість "робити те, що він робить".
"Він (Трамп. – "ГОРДОН") єдиний, кого я знаю, сумнівається в тому, що зробила Росія 2016 року", – підкреслив сенатор.
7 липня 2017 року Трамп і Путін зустрілися вперше, це відбулося на полях саміту G20 у Гамбурзі. Переговори тривали 2 години 20 хвилин замість запланованих 35 хвилин.
Держсекретар США Рекс Тіллерсон сказав, що між президентами була "позитивна хімія".
Трамп потім повідомив, що під час зустрічі з Путіним "сильно натиснув" на нього, кажучи про можливе втручання Росії в американські вибори.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в процес президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".
10 грудня ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася в президентські вибори в США з метою допомогти Трампу здобути перемогу. Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав такі обвинувачення "непристойними".
В опублікованій доповіді американської розвідки стверджують, що Путін особисто наказав почати кампанію з утручання у вибори президента США.
Керівники розвідувальних відомств 6 січня 2017 року подали доповідь Трампу. Після ознайомлення з документом Трамп заявив, що США повинні "рішуче припинити" спроби кібератак.
3 червня Путін заявив, що кібератаки на США могли здійснювати американські хакери, які потім звинуватили в цьому Росію.