Сенатори-демократи закликали ввести нові санкції проти РФ та особисто Путіна через втручання в американські вибори

Сенатори-демократи, зокрема Менендес і Шумер, просять посилити санкції проти Росії
Фото: EPA

Сенатори-демократи Чак Шумер, Роберт Менендес і Шеррод Браун написали лист у Держдепартамент США й міністерство фінансів із закликом ввести санкції проти російської влади через імовірне втручання у виборчий процес у США. У списку санкцій, на їхню думку, має бути і президент РФ Володимир Путін.

Три сенатори-демократи – Чак Шумер, Роберт Менендес і Шеррод Браун – закликали американську владу ввести санкції проти Росії через імовірні спроби вплинути на вибори президента США 2020 року. Лист сенаторів, адресований держсекретареві США Майку Помпео й міністру фінансів Стівену Мнучину, 24 лютого опублікували на сайті демократичної меншості в Сенаті.

"Ми наполегливо закликаємо вас негайно й рішуче накласти санкції на уряд Російської Федерації та будь-які інші російські суб'єкти, які відповідають за таке втручання, а також на тих, хто діє від їхнього імені або надає матеріальну чи фінансову підтримку зусиллям із втручання у вибори", – ідеться в листі.

Демократи вважають, що Вашингтон має продемонструвати президенту РФ Володимирові Путіну: відповідь на втручання буде рішучою.

"Адміністрації давно час надіслати пряме, потужне і чітке послання президентові Путіну: США негайно й рішуче відреагують на подальше втручання російського уряду та його представників на вибори, щоб покарати, стримати і суттєво збільшити економічні й політичні наслідки такого втручання [для РФ]", – зазначили вони в листі.

На думку демократів, санкції мають спрямувати на всіх, хто може бути причетним до втручання у вибори, включно із Путіним.

"Робити щось менше було б відмовою від ваших обов'язків захищати й обороняти США від цієї серйозної загрози нашій національній безпеці та цілісності нашого виборчого процесу", – резюмували автори листа.

Лист членів Демократичної партії з'явився після повідомлень у ЗМІ про те, що представники американської розвідки поінформували Конгрес: Росія знову хоче втрутитися в американські вибори. Розвідка вважає, що, як і у 2016 році, Москва хоче посилити кампанію чинного президента США республіканця Дональда Трампа, але цього разу вона також хоче допомогти одному з кандидатів у президенти від Демократичної партії Берні Сандерсу.

Коментуючи повідомлення ЗМІ, Трамп заявив, що цю кампанію з дезінформації запустили його конкуренти – демократи.

Державний департамент і міністерство фінансів поки не відповіли на лист демократів, пише The Hill.

Вибори президента США відбудуться в листопаді 2020 року.

У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні у процес президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".

В опублікованій у січні 2017 року доповіді ЦРУ йшлося, що президент РФ Путін особисто наказав почати кампанію із втручання у вибори у США.

Спецпрокурор Роберт Мюллер із травня 2017 року до березня 2019-го розслідував імовірну змову оточення президента США із Кремлем і втручання РФ в американські вибори.

16 лютого 2018 року міністерство юстиції США висунуло обвинувачення у справі про втручання у президентські вибори 2016 року 13 громадянам Росії та трьом компаніям. 24 березня генпрокурор США Вільям Барр надіслав Конгресу лист, у якому йшлося, що розслідування Мюллера не виявило доказів свідомої змови Трампа і співробітників його передвиборчого штабу з Росією; також офіс Мюллера не зміг довести, що президент США протидіяв правосуддю. Однак факту втручання Росії у вибори під сумнів не ставили.

Директор ФБР Крістофер Рей у лютому 2020 року заявив, що спроби РФ впливати на внутрішню політику США не припиняються з 2016 року.